Jadalne złoto, kawior i foie gras – tak wygląda najdroższa pizza na świecie

Jadalne złoto, kawior i foie gras - tak wygląda najdroższa pizza na świecie

Pizza jest dobra na wszystko - to już ustaliliśmy. Zazwyczaj ta z najprostszymi składnikami smakuje najlepiej, chociaż pewnie każdy z nas ma od czasu do czasu ochotę połechtać swoje kubki smakowe jakimś rarytasem. Jeżeli chcielibyście zafundować sobie naprawdę wyjątkowe doznania smakowe, sprawdźcie co w ofercie ma nowojorska restauracja Industry Kitchen. 

Za 2000 dolarów serwują tam pizzę pokrytą warstwą jadalnego 24-karatowego złota. To nie wszystko. Zamiast tradycyjnej szynki prosciutto, rukoli i parmezanu na pizzy znajdziemy kawior, "najdroższe foie gras z Francji", trufle i ser Stilton. Jak smakuje połączenie tych intensywnych smaków? Podobno fenomenalnie, o ile jest się fanem tego rodzaju delikatesów. Każdy kawałek "24K Pizza" jest wart 250 dolarów, szkoda byłoby więc wyrzucać pieniądze w błoto, gdyby okazało się, że nie jesteście w stanie znieść smaku foie gras.

Zanim sami wybierzecie się w kulinarną podróż do Nowego Jorku, zobaczcie co Scott Wiener z "Thrillist’s" ma do powiedzenia o absurdalnie drogiej pizzy.

Chcecie więcej pizzy? Na pewno zainteresuje was muzeum tego przysmaku, które również otwiera się w Nowym Jorku.

 

źródło: Design Taxi