#WriteYourLegacy: Reebok promuje nowy model butów we współpracy z młodymi artystami

#WriteYourLegacy: Reebok promuje nowy model butów we współpracy z młodymi artystami

Reebok zaprezentował niedawno kolekcję prac promujących nowy model butów Classic Leather Legacy. Ten lifestyle'owy model sneakersów inspirowany jest kultowymi biegówkami sprzed lat i dla współczesnych trendsetterów stanowi prawdziwe spełnienie marzeń o archiwalnych butach w nowoczesnym stylu.

Akcja Classic Collaborators zapoczątkowana przez Reebok skupia aspirujących artystów z różnych dziedzin sztuki. Młodych twórców poproszono o stworzenie prac nawiązujących do nowego modelu butów, a te słowa miały służyć im za inspirację: „Codziennie piszesz własną historię – swoją pasją, twórczością i działaniami. Przecierasz szlaki, wytyczasz nowe kierunki, przekraczasz granice. To Twoja własna, wyjątkowa historia. #WriteYourLegacy”.

Pandemia pokrzyżowała plany wielu młodych artystów, stąd pomysł Reebok, by udostępnić platformę i zapoczątkować akcję, która umożliwi im opowiedzenie własnych historii i pokazanie swoich prac w tych trudnych czasach. A oni wykorzystali tę wyjątkową szansę w 100%. Powstały fotografie, nagrano filmiki, stworzono grafiki 3D. Zaprojektowano nawet kołdrę. I to wszystko wydarzyło się podczas kwarantanny.

W globalnej akcji udział wzięli: Achille Laplante – fotograf z Paryża, Becky Garner – filmowiec z Londynu, Chloe Karayiannis – dyrektor artystyczna i graficzka 3D z Londynu, Christina Lopez – projektantka z Bostonu, Dan Hall – fotograf z Londynu, Davo Howarth – artysta z Manchesteru, Enkako – fotograf i bloger z Chin, Jade Pearl – artystka z Londynu, John Yuyi – artysta plastyk z Nowego Jorku, Kicki Yang Zhang – artystka, beauty influencerka i modelka z Berlina, Michael Kusumadjaja – fotograf z Nowego Jorku, Myles Loftin – fotograf i reżyser z Brooklynu w Nowym Jorku, Natalie Shields – projektantka, dyrektor artystyczna, forografka i ilustratorka mieszkająca na Brooklynie w Nowym Jorku i pochodząca z Seattle w Waszyngtonie, Nathanael Layne – artysta plastyk z Cambridge w Massachusetts, Somnath Bhatt – artysta i projektant pracujący w Indiach i Stanach Zjednoczonych, Thorpe – artysta z Bostonu tworzący prace z użyciem tekstyliów, You Lu – projektant graficzny i wizualny z Brooklynu w Nowym Jorku urodzony w Szanghaju.

Classic Leather Legacy widocznie czerpią inspirację z archiwalnych modeli Reebok Aztec i ikonicznych Classic Leather, nawiązując tym samym do sportowej kultury w najlepszym wydaniu. Nowoczesny i wytrzymały materiał ripstop zestawiony z miękkim zamszem to ukłon w stronę biegowych korzeni Reebok. Classic Leather Legacy z nylonową cholewką w stylu retro wyposażoną w odblaskowe detale oraz z widoczną pianką na języku tworzą zdekonstruowany look rodem z archiwum.

Classic Leather Legacy są już dostępne na stronie marki  w zróżnicowanej palecie kolorystycznej. W tym i nadchodzącym roku Reebok planuje wypuścić specjalne wersje i dodatkowe kolekcje Classic Leather Legacy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Reebok celebruje święto społeczności LGBT+ kolekcją “All types of love”
Instapump Fury Boost – marki Reebok i adidas stworzyły wspólny model sneakersów

J.G., MAT. PRASOWE