Converse tworzy City Forests: Warszawa wśród miast, gdzie pojawił mural oczyszczający powietrze

Converse tworzy City Forests: Warszawa wśród miast, gdzie pojawił mural oczyszczający powietrze

Marka Converse ruszyła z nową, proekologiczną akcją pod hasłem „City Forests”, w ramach której w 14 miastach na całym świecie pojawiły się niezwykłe murale pochłaniające zanieczyszczenia, które są równowartością zasadzenia globalnie 3000 drzew. Jeden z nich znaleźć można w Warszawie, przy stacji Metro Politechnika.

Marka Converse wierzy, że sztuka ma moc odzwierciedlania bieżących czasów, pobudzania konwersacji i budowania mostów między ludźmi. Jest to szczególnie aktualne w trakcie pandemii, która wywarła wpływ na każdego z nas i w sytuacji, gdy głosy wołające o sprawiedliwość społeczną pojawiają się w różnych miejscach na wszystkich kontynentach.

W wielu miastach świata poziom zanieczyszczeń spadł na skutek tego, że ludzie nie musieli codziennie dojeżdżać do pracy i spędzali mniej czasu na zewnątrz, a firmy pracowały na zwolnionych obrotach. W momencie, gdy wszyscy na chwilę zwolnili, marka Converse dostrzegła okazję, aby zabrać głos i pomóc w produkcji świeżego powietrza poprzez zrównoważone murale. Wszystko dla społeczności, które ponownie się łączą i wracają do życia po długim okresie izolacji.

Lokalni twórcy, wraz z kreatywną społecznością Converse, tworzą zrównoważoną sztukę uliczną na całej planecie, korzystając z fotokatalitycznej farby, która imituje naturę pochłaniając zanieczyszczenia z powietrza. W miarę jak miasta powoli otwierają się ponownie na świat, murale pojawią się w 14 miastach i będą oczyszczać powietrze, stanowiąc odpowiednik około 3000 drzew zasadzonych w regionach miejskich w ciągu przyszłego roku. Oprócz Warszawy do akcji przyłączyły się między innymi: Bangkok, Sydney, Belgrad, Lima i Johannesburg.

W Warszawie Converse podjęła współpracę z dwoma artystami prezentującymi dwa zupełnie różne style: Dawidem Ryskim i Maćkiem Polakiem. Artyści w projekcie przedstawili swoją wizję miasta przyszłości, w którym chcieliby żyć. A wszystko to pod hasłem Create Together For Tomorrow – współpraca dla lepszego jutra.

Warszawski mural znaleźć można przy ulicy Jaworzyńskiej, koło stacji Metro Politechnika.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Słynny, japoński drzeworyt “Wielka Fala w Kanagawie” pojawił się w formie muralu na osiedlu w Moskwie
10 murali na warszawskiej Woli, które trzeba zobaczyć

J.G., MAT. PRASOWE