The Budapest Cafe, czyli kawiarnia inspirowana twórczością Wesa Andersona

The Budapest Cafe, czyli kawiarnia inspirowana twórczością Wesa Andersona

The Budapest Cafe to iście „instagramowa” kawiarnia i cukiernia znajdująca się w mieście Chengdu w Chinach. Projektanci lokalu inspirację czerpali z twórczości popularnego reżysera Wesa Andersona.

Wszelkie nawiązania do filmów Andersona są tutaj nieprzypadkowe – właścicielka kawiarni Zhong Jingwen, gdy planowała otwarcie lokalu, inspiracji szukała w popularnych produkcjach. Padło na słynny „Grand Budapest Hotel”. Natomiast współpraca z australijskim studiem projektowym Biasol Studio, które znane jest z oryginalnych i nieoczywistych projektów, zaowocowała powstaniem iście instagramowej kawiarni The Budapest Cafe.

Lokal ten przyciąga influencerów z całego świata, którym nieobca jest estetyka Wesa Andersona. Natomiast pastelowe, cukierkowe barwy, którymi wypełniona jest kawiarnia, świetnie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie i modowe – nic więc dziwnego, że wszyscy chcą sobie zrobić w tym miejscu zdjęcie.

Jak przyznali projektanci z Bisol Studio, kawiarnia, podobnie jak kultowy już Hotel Budapeszt, została zaprojektowana w taki sposób, aby zaoferować odwiedzającym możliwość oderwania się od codziennego zgiełku. I jednocześnie, by po opuszczeniu kawiarni, długo ją wspominali.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Przepiękna londyńska lodziarnia inspirowana parowozami
Pierwszy Starbucks we Włoszech został uznany za najpiękniejszy lokal tej sieci

J.G., BISOL STUDIO