Pierwszy Starbucks we Włoszech został uznany za najpiękniejszy lokal tej sieci

Pierwszy Starbucks we Włoszech został uznany za najpiękniejszy lokal tej sieci

Wydawałoby się, że Włosi nie potrzebują innej kawy niż tej parzonej przez lokalnych baristów, a jednak amerykański gigant postanowił otworzyć swój pierwszy w tym kraju lokal. Zobaczcie, jak wygląda kawiarnia w Mediolanie, która została okrzyknięta najlepiej zaprojektowanym Starbucksem na świecie.

Sieć Starbucks ma na świecie ponad 25 tys. placówek w 78 krajach na całym świecie, ale dopiero teraz pierwsza kawiarnia spod tego brandu dotarła do Włoch. Pierwszy lokal powstał właśnie w Mediolanie, gdzie otwarto wyjątkową placówkę - podobną do tej w macierzystym Seattle czy w Szanghaju. Podobne salony "premium" mają powstać w Nowym Jorku, a w następnym roku w Tokio i w Chicago.

Otwarcie pierwszego włoskiego sklepu Starbucks wywołało wiele kontrowersji, co najlepiej widać po ankiecie przeprowadzonej przez portal „The Local Italy”. W badaniu wyszło, że aż 87% włoskich respondentów wyraża niechęć wobec amerykańskiej kawy, co w zasadzie nie dziwi patrząc na kulturę picia tego napoju w tym kraju. Wydaje się zatem, że lokalnym baristom w Mediolanie nie grozi konkurencja.

Być może Włosi będą wierni lokalnym kawiarniom, ale turystów z pewnością będzie przyciągać do tego miejsca opinia najpiękniejszego Starbucksa na świecie. A trzeba przyznać, że ten ekskluzywny lokal w Mediolanie robi wrażenie. Na ponad 230 metrach kwadratowych znalazła się kawiarnia, palarnia kawy, piekarnia i mini-lodziarnia.

Kawiarnia mieści się na parterze historycznego budynku przy Piazza Cordusio i bezpośrednio odnosi się do włoskiej tradycji - marmurowe podłogi nawiązują do zabytków, a piękne marmurowe blaty pochodzą z Toskanii.

Zobacz też:
Kawa podana w kawie? Berliński start-up sprzedaje kubki zrobione z fusów

Starbucks wycofuje plastikowe słomki. Zastąpią je kubki niekapki

źródło: Designtaxi, Autor: A.R