Ten futurystyczny tramwaj już wkrótce będzie jeździł w Hongkongu – ma być odpowiedzią na problemy zatłoczonego miasta

Ten futurystyczny tramwaj już wkrótce będzie jeździł w Hongkongu – ma być odpowiedzią na problemy zatłoczonego miasta

Za projekt niekonwencjonalnego tramwaju „Island” odpowiadają projektanci z pracowni Ponti Design Studio. Jego twórcy chcieli by pojazd był odpowiedzią na problemy zatłoczonego miasta i jednocześnie wpisywał się w trend elektromobilności oraz zrównoważonego rozwoju.

To jednak nie jedyne kwestie, które przyświecały projektantom z Ponti Design Studio – ich celem było też stworzenie konceptu środka transportu, który sprawdziłby się w dobie dzisiejszych czasów. Futurystyczny tramwaj został bowiem zaprojektowany w taki sposób, by podróżujący byli w stanie zachować możliwie duży dystans między sobą, a także by ułatwić częste dezynfekowanie pojazdu.

Z tego też powodu, zamiast tradycyjnych foteli, wewnątrz tramwaju znalazły się okrągłe ławki, które ułatwiają zachowywanie dystansu między pasażerami – niektóre osoby będą siedziały na przykład plecami do siebie.

Natomiast wygląd zewnętrzny pojazdu nawiązuje do strzelistych budynków i szklanych fasad, charakterystycznych dla chińskiego miasta.

Ciekawostką jest również fakt, że tramwaj „Island” jest pojazdem autonomicznym, bez motorniczego. Napędzany jest też bateriami, które można szybko ładować nawet podczas krótkich postojów na przystankach.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jet przerobiony na limuzynę, to najdziwniejszy pojazd, jaki dziś zobaczycie
Powstanie ,,Mercedes wśród hulajnóg”, czyli e-hulajnoga Mi Electric Scooter Pro 2

J.G., PONTI DESIGN STUDIO

sznyt tygodnia

najnowsze