Banksy stworzył nowe dzieło – tym razem pojawiło się w londyńskim metrze

Banksy stworzył nowe dzieło – tym razem pojawiło się w londyńskim metrze

Banksy zaprezentował na Instagramie swoją nową pracę, a nawet kulisy jej tworzenia. Wszystko odbyło się w londyńskim metrze i miało na celu zachęcenie społeczeństwa do noszenia maseczek w związku z panująca pandemią koronawirusa.

To już kolejny raz, kiedy najsłynniejszy artysta uliczny na świecie za pomocą swoich dzieł zwraca uwagę na ważny problem społeczny. Przykładem tego jest chociażby niedawny projekt Banksy’ego, wraz z którym wyraził on swoje poparcie wobec ruchu Black Lives Matter i jednocześnie potępił wszechobecny w Ameryce rasizm. Natomiast tuż po wybuchu pandemii koronawirusa artysta złożył hołd służbie zdrowia w charakterystyczny dla siebie sposób.

Teraz Banksy w swoim nowym dziele ponownie nawiązał do sytuacji epidemiologicznej, która dotknęła cały świat i jednocześnie postanowił zwrócić uwagę społeczeństwa na konieczność noszenia maseczek ochronnych.

W tym celu artysta udał się do londyńskiego metra i w jednym z wagonów wykonał nietypowe graffiti. Co ciekawe, na swoim instagramowym profilu Banksy przedstawił cały proces powstawania swojego nowego dzieła. Na nagraniu możemy zauważyć też osobę, która ową pracę tworzy, choć nie ma pewności czy jest to faktycznie sam artysta – wszak postać ubrana jest w specjalny kombinezon, który zakrywa całe ciało.

View this post on Instagram

. . If you don’t mask - you don’t get.

A post shared by Banksy (@banksy) on

Niestety, jak podało BBC, zaledwie kilka godzin później nowe dzieło Banksy’ego zostało usunięte z wagonu przez ekipę sprzątającą w związku z polityką nietolerowania aktów wandalizmu. Mimo to Transport for London, czyli firma zarządzająca m.in. londyńskim metrem, zapowiedziała, że z chęcią udostępni artyście inne, nieco bardziej odpowiednie miejsce, by ten ponownie mógł stworzyć swoją pracę, zwracającą uwagę na istotny problem.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Banksy otworzył w Londynie sklep z ,,niepraktycznymi i obraźliwymi” rzeczami
Banksy stworzył pracę o smogu. Znalazła się w najbardziej zanieczyszczonym mieście

J.G., INSTAGRAM BANKSY