Audi prezentuje koncept kolejnego elektrycznego SUV-a – Q4 Sportback e-tron

Audi prezentuje koncept kolejnego elektrycznego SUV-a – Q4 Sportback e-tron

Jeszcze nie tak dawno temu Audi zaprezentowało nowy koncept elektrycznego SUV-a, czyli Q4 e-tron. Teraz zaś marka przedstawia swojego kolejnego elektryka o kuszącym wyglądzie zewnętrznym – Q4 Sportback e-tron.

Marka Audi posiada już w swojej ofercie elektryczne SUV-y – mowa tutaj o e-tron i e-tron Sportback – zaś już w przyszłym roku do portfolio marki dołączą Q4 e-tron oraz niedawno zaprezentowany Q4 Sportback e-tron.

Nowy elektryk marki to nic innego jak modne ostatnio połączenie SUV-a z autem typu coupe – ścięty dach zapewnia pojazdowi nieco sportowy wygląd. Uwagę zwraca również charakterystyczny tył samochodu – w oficjalnej informacji prasowej Audi mówi o nim „sexy back”, co w prostym tłumaczeniu oznacza kuszący, seksowny tył. I nie możemy się z tym nie zgodzić.

 

Q4 Sportback e-tron, podobnie zresztą jak Q4 e-tron, posiada dwa silniki elektryczne, które generują moc systemową 225 kW. Jak zapewnia marka, obie wersje rozpędzają się do 100 km/h w zaledwie 6,3 sekundy, natomiast maksymalna prędkość wynosi 180 km/h.

Z kolei dużych rozmiarów akumulator o pojemności 82 kWh zapewnia zasięg ponad 450 km. W mocniejszej wersji auta będzie to nawet 500 km.

Wewnątrz znajdziemy wielkoformatowy wyświetlacz z funkcją rozszerzonej rzeczywistości, który wyświetla najważniejsze informacje w postaci swego rodzaju obrazków oraz grafik. Natomiast pośrodku, tuż nad konsolą środkową znajdziemy ponad 12-calowy ekran dotykowy.

Finalna wersja Q4 Sportback e-tron ma pojawić się już w 2021 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Terenówką w przyszłość – Audi przedstawia model AI:TRAIL quattro
Koncept Audi E-Tron GT ma 590 KM i może poważnie zagrozić Tesli

J.G., AUDI