Bentley zaprezentował swoje nowe, luksusowe auto Bacalar Mulliner – wyprodukowanych zostanie zaledwie 12 sztuk

Bentley zaprezentował swoje nowe, luksusowe auto Bacalar Mulliner – wyprodukowanych zostanie zaledwie 12 sztuk

Bentley Bacalar Mulliner miał zostać oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Mimo że wydarzenie zostało odwołane, marka nie zrezygnowała z prezentacji swojego nowego, luksusowego auta, które zostało stworzone we współpracy z działem Mulliner, zajmującym się projektowaniem ekskluzywnych pojazdów.

Na pierwszy rzut oka nowy kabriolet marki Bentley przypomina inny model brandu, który ujrzał światło dzienne w połowie 2019 roku – mowa dokładnie o Bentleyu EXP 100 GT. Inspirację możemy tutaj zauważyć chociażby patrząc na przód auta, na którym znalazł się potężny grill i okrągłe światła, a także LED-owa listwa nachodząca na bok auta.

Podobieństwo do Bentleya EXP 100 GT jest także zauważalne w przypadku tylnej części auta.

Różnice w obu modelach można natomiast zauważyć w przypadku silnika i napędu. Nowy kabriolet marki posiada bowiem silnik spalinowy o pojemności 6 litrów, łącznej mocy 659 KM i momencie obrotowym 900 Nm – Bentleyu EXP 100 GT jest natomiast elektrykiem.

Na tę chwilę nie są znane dokładne osiągi auta.

Bentley Bacalar Mulliner ma wejść do produkcji już wkrótce, lecz powstanie go zaledwie 12 sztuk. Wszystkie zostały już niestety wyprzedane, mimo że ich cena zaczynała się od ok. 7,5 mln złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bentley prezentuje model Continental GT Convertible
Bentley poprosił studentów sztuki o zaprojektowanie samochodów przyszłości

J.G., BENTLEY

sznyt tygodnia

najnowsze