Bentley przedstawia swoją wizję przyszłości, czyli luksusowego elektryka EXP 100 GT Coupe

Bentley przedstawia swoją wizję przyszłości, czyli luksusowego elektryka EXP 100 GT Coupe

Z okazji obchodów stulecia firmy Bentley zaprezentował niezwykłe elektryczne auto, które bez dwóch zdań może ubiegać się o miano najbardziej luksusowego.

Elektryczny Bentley robi duże wrażenie już za sprawą samego wyglądu – niezwykłe, ponad dwumetrowe drzwi, które otwierają się do góry oraz spektakularne proporcje i kształt sprawiają, że auto wygląda jak rodem z (miejmy nadzieję niedalekiej) przyszłości.

W środku natomiast znajdziemy wyszukane i zarazem przyjazne dla środowiska materiały, takie jak np. 5000-letnie drewno rzeczne, brytyjską owczą wełnę oraz organiczne skóry. Świetnego kontrastu wnętrzu dają natomiast poszczególne elementy z kryształowego szkła, miedzi i chromu.

Co ciekawe, twórcy EXP 100 GT Coupe zrezygnowali z wszelkich „niepotrzebnych” przycisków czy urządzeń – wewnątrz nie znajdziemy więc wielkich wyświetlaczy czy ekranów dotykowych – najważniejsze informacje wyświetlane będą na przedniej szybie lub bezpośrednio we wnętrzu. Stałym towarzyszem podróży będzie zaś osobisty asystent, inaczej zwany PA, który zbierze od kierowcy wszystkie niezbędne dane biometryczne i tym samym będzie w stanie przewidzieć jego potrzeby.

Kierowca będzie miał do dyspozycji tryb automatyczny i manualny – wybierając ten pierwszy, będzie mógł całkowicie przekazać prowadzenie auta sztucznej inteligencji i w tym czasie uciąć sobie drzemkę, wygodnie odsuwając swój fotel, by przyjąć bardziej rekreacyjną pozycję.

Jeśli zaś chodzi o silnik, wiadomo tylko tyle, że EXP 100 GT Coupe ma być napędzany czterema silnikami elektrycznymi, które mogą przyspieszyć samochód do 100 km/h w niecałe 2,5 sekundy i rozpędzić go nawet do 300 km/h. Akumulatory pozwolą natomiast na przejechanie nawet do 700 km, zaś ładowanie do 80% zajmie zaledwie 15 minut.

No cóż, pozostaje nam na tę chwilę tylko czekać i napawać wzrok tym pięknym autem. Oficjalnie nie wiadomo, czy samochód faktycznie trafi do produkcji i jak wiele z tych wyżej wymienionych funkcji będzie posiadać.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nie tylko design, ale i funkcjonalność. Czy elektryczne samochody są wygodne?
Z okazji 100. urodzin Bentley wypuścił księgę ważącą ponad 30 kg

J.G., BENTLEY

sznyt tygodnia

najnowsze