Z okazji 100. urodzin Bentley wypuścił księgę ważącą ponad 30 kg

Z okazji 100. urodzin Bentley wypuścił księgę ważącą ponad 30 kg

Stulecie swojego istnienia Bentley postanowił uczcić w wyjątkowy sposób – marka wypuściła występującą w trzech wersjach książkę o historii brandu, z których ta najdroższa kosztuje nawet ponad 250 tys. dolarów.

Ważąca ponad 30 kg książka „Bentley Centenary Book” powstała we współpracy z wydawnictwem Opus i jest prawdopodobnie najcięższym i największym albumem o marce motoryzacyjnej w historii księgarstwa.

Na łamach 800 stron książki „Bentley Centenary Book” przedstawiono niezwykłe samochody, ludzi oraz niezwykłe osiągnięcia, które sprawiły, że Bentley stał się jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych marek na świecie. Co ciekawe, wstęp do książki napisał amerykański projektant mody Ralph Lauren – prywatnie miłośnik i kolekcjoner samochodów brandu.

Książka jest dostępna w trzech wersjach, jednak ich liczba jest bardzo ograniczona – podstawowa edycja „Centenary edition” kosztuje 3800 dolarów, a jej nakład wynosi 500 egzemplarzy. Druga wersja, tzw. „Mulliner edition”, jest nieco droższa, bo kosztuje już 16 tys. dolarów, lecz wzbogacona jest m.in. o wielkoformatowe zdjęcia polaroidowe przedstawiające charakterystyczne dla marki samochody oraz pamiątkowy fragment opony z auta Bentley Speed 8, który wygrał LeMans w 2003 roku – ta edycja dostępna będzie w 100 egzemplarzach.

 

Najdroższa wersja natomiast, o nazwie „Carat edition”, kosztuje już 254 tys. dolarów, bowiem jej okładka wysadzana jest diamentami.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bentley prezentuje model Continental GT Convertible
Breitling Bentley GT Dark Sapphire to zegarek inspirowany nowym modelem Continental GT

J.G., BENTLEY

sznyt tygodnia

najnowsze