Armani stworzył kapsułową kolekcję ubrań wykonanych z materiałów z recyklingów

Armani stworzył kapsułową kolekcję ubrań wykonanych z materiałów z recyklingów

Wielkie domy mody podejmują coraz bardziej stanowcze kroki z myślą o naszym środowisko. Podczas tegorocznego tygodnia mody męskiej w Mediolanie Giorgio Armani nie tylko wykorzystał pokaz do zaprezentowania swoich nowych projektów, ale także przekazał branży modowej jasny komunikat.

W Armani Teatro włoski projektant zaprezentował bowiem kapsułową kolekcję pod hasłem R-EA Capsule, która składa się z odzieży i akcesoriów powstałych z odnowionych lub recyklingowanych tkanin i materiałów organicznych. Na niektórych zaś kurtkach widniał napis „Yes to Recycling”, który był mocnym hasłem i jasnym sygnałem dla branży modowej, że trzeba podjąć konkretne kroki celem ochrony naszego środowiska i sprawić, by recykling miał powszechne zastosowanie.

Swoje proekologiczne stanowisko Armani przedstawił także podczas popokazowej konferencji prasowej słowami „Wszyscy powinniśmy zacząć produkować tkaniny, które będą nadawały się do ponownego wykorzystania. To musi być powszechne zastosowanie!”.

Czy branża modowa zastosuje się do słów Giorgio Armaniego? Z pewnością dowiemy się tego już wkrótce, podczas zbliżających się tygodni mody damskiej w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
7 polskich marek, które produkują ubrania i torby z odpadów
Stella McCartney stworzyła ekologiczne futro, które można poddać recyklingowi

J.G.

sznyt tygodnia

najnowsze