Hiszpański mistrz gastronomii otworzył nową restaurację w Gdańsku – Arco by Paco Pérez

Hiszpański mistrz gastronomii otworzył nową restaurację w Gdańsku – Arco by Paco Pérez

Paco Pérez to bez dwóch zdań jeden z najwybitniejszych hiszpańskich szefów kuchni XXI wieku. Na koncie ma już aż 5 gwiazdek Michelin, a niedawno, bo 16 listopada br., otworzył swoją nową restaurację w Gdańsku – Arco by Paco Pérez. Mówi się, że ma ona szansę stać się jedną z najlepszych restauracji w Europie.

Taki na pewno jest cel Paco Péreza, który do swojego nowego lokalu skompletował zespół 25 kucharzy z całego świata. Wśród nich są też oczywiście zdobywcy gwiazdki Michelin.

Arco by Paco Pérez, która znajduje się na 33 piętrze gdańskiego wieżowca Olivia Star, oferuje kuchnię śródziemnomorską, z licznymi akcentami lokalnymi. Jak przyznał sam Paco Pérez, jego celem jest zaoferowanie mieszkańcom Gdańska najwyższej klasy kuchni hiszpańskiej, aby nie musieli się udawać w daleką podróż, by ją poznać.

Za wystrój restauracji Arco odpowiadali projektanci z Tarruella Trenchs Studio. Cały lokal jest utrzymany w duchu niezobowiązującej elegancji, ale posiada też liczne nawiązania do słonecznego, śródziemnomorskiego klimatu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Restauracja Gucci otrzymała gwiazdkę Michelin
Ta japońska restauracja zapewnia najlepsze doznania kulinarne i wizualne

J.G., ARCO