Restauracja Gucci otrzymała gwiazdkę Michelin

Restauracja Gucci otrzymała gwiazdkę Michelin

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny domu mody Gucci, to niezaprzeczalnie człowiek wielu talentów. Nie tylko z sukcesem tworzy kultową włoską markę, ale także realizuje wiele dodatkowych artystycznych projektów – w ubiegłym roku na przykład nadał nowego charakteru muzeum marki we Florencji, które zmieniło się w oryginalny koncept Gucci Garden. Tam też znajduje się restauracja Gucci Osteria, która właśnie zdobyła gwiazdkę Michelin.

Restauracja włoskiego domu mody we Florencji to niewątpliwie miejsce, które trzeba odwiedzić, jeśli jest się prawdziwym fanem tej marki (choć nie tylko!). Znajdujący się w Palazzo della Mercanzia lokal zachwyca swoim bogatym wnętrzem, charakterystycznym dla brandu, a także kartą dań, nad którą czuwa ceniony szef kuchni Massimo Bottura, którego inna restauracja – Osteria Francescana – ma już na koncie trzy gwiazdki Michelin.

Teraz szef kuchni może pochwalić się kolejnym osiągnięciem, bowiem restauracja Gucci Osteria zdobyła swoją pierwszą gwiazdkę Michelin.

Awarded its first Michelin Star today, Gucci Osteria da Massimo Bottura enters the 2020 Italian Michelin Star Guide,...

Opublikowany przez Gucci Środa, 6 listopada 2019

 

Jeśli więc będziecie następnym razem we Florencji, to zachęcamy do odwiedzenia lokalu tego włoskiego domu mody. Co ciekawe, ceny dań zaczynają się tam już od około 40 złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Restauracja Romola w Madrycie to marmurowy i estetyczny raj
Najlepsza restauracja na świecie przenosi się na wieś. Zobaczcie, jak wygląda Noma 2.0

J.G., GUCCI

sznyt tygodnia

najnowsze