Ta japońska restauracja zapewnia najlepsze doznania kulinarne i wizualne

Ta japońska restauracja zapewnia najlepsze doznania kulinarne i wizualne

Zlokalizowana w chińskim Changchun, japońska restauracja Waka Haiku Setsugekka, przyciąga gości ze względu na swój hipnotyzujący wygląd oraz doskonałą kuchnię. Nie możemy jej też odmówić instagramowego potencjału, chociaż przy projektowaniu tego obiektu, główny architekt Sun Tiawen ze studia projektowego Hip-pop Architectural Decoration Design Co, miał w głowie nieco inny zamysł.

Architekt studiował psychologię design, po to by poznać sekrety wpływu koloru, przestrzeni i ułożenia elementów na ludzkie zachowania. W jego założeniu, wszystkie - z pozoru nie pasujące do siebie elementy - dają poczucie zen, kiedy są ze sobą harmonijnie zestawione.

Bardzo ważne we wnętrzu restauracji są elementy nawiązujące do japońskiej tradycji "setsugekka", która mówi o trzech białych porach roku: niebiesko-białej zimie, żółto-białej jesieni i różowo-białej wiośnie. Te trzy barwy dominują w restauracji, wzmocnione przez bardzo intensywne światło pochodzące żarówek LED.

 

Restauracja urządzona jest w niezwykle minimalistyczny sposób, wykorzystując głównie ultra-transparentne szkło pokryte grawerami w kształcie kwiatów wiśni. Głębi dodaje całkowicie czarna ściana, przed którą stoją kucharze przygotowujący wyborne sushi.

Kolacja w takiej restauracji to prawdziwy spektakl złożony z niezapomnianych doznań smakowych i wizualnych. Jeżeli kiedykolwiek znajdziecie się w pobliżu Waka Haiku Setsugekka, nie żałujcie czasu ani pieniędzy na fantastyczne doświadczenia, które czekają za jej drzwiami.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze