Re-Nylon: Prada stworzyła kolekcję toreb i plecaków ze starych dywanów

Re-Nylon: Prada stworzyła kolekcję toreb i plecaków ze starych dywanów

Nowa kolekcja domu mody Prada zatytułowana Re-Nylon została stworzono iście w duchu zero waste – składa się ona z sześciu klasycznych modeli toreb i plecaków, które zostały wykonane z nylonu pozyskanego ze starych dywanów.

Coraz więcej marek wprowadza do swoich kolekcji ubrania wykonane z materiałów z odzysku. Te cieszą się dużą popularnością wśród świadomych konsumentów, bo ich produkcja nie wpływa negatywnie na nasze środowisko, wręcz przeciwnie – dana tkanina jest cały czas w obiegu.

Przykładem takiej marki jest Prada, która zaprezentowała niedawno kolekcję Re-Nylon, składającą się z sześciu klasycznych modeli toreb i plecaków, wykonanych z nylonu pozyskanego ze starych dywanów.

Seria akcesoriów wykonanych z materiałów z odzysku została wyprodukowana w pierwszej fabryce zajmującej się recyklingiem starych dywanów w Phoenix w Arizonie.

„Twarzą” kolekcji została natomiast brytyjska aktorka Bonnie Wright, znana z serii filmów „Harry Potter”, a prywatnie działaczka społeczna na rzecz ochrony środowiska.

Kolekcja Re-Nylon powstała we współpracy z National Geographic.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
The North Face x National Geographic: wspólna kolekcja w walce z plastikiem
Parley For The Oceans i Corona wypuszczają linię okularów wykonaną z plastiku zanieczyszczającego oceany

J.G., INSTAGRAM PRADA