Samoładujący się rower elektryczny Nua Electrica

Samoładujący się rower elektryczny Nua Electrica

Brazylijska firma Nua Bikes zaprezentowała nowy model roweru elektrycznego – Nua Electrica z tytanową ramą i trybem samoładowania, który czerpie energię m.in. z hamowania.

Niewątpliwie rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty odpowiedniki tradycyjnych modeli rowerów lecz w wersji z napędem elektrycznym. Przykładem tego jest chociażby elegancki jednoślad brazylijskiej firmy Nua Bikes.

Model Nua Electrica posiada stylową, tytanową ramę wynosząca zaledwie 13 kilogramów – zaledwie, bowiem w przypadku rowerów elektrycznych jest to naprawdę niewiele. Co więcej, owy model pozbawiono tradycyjnych przerzutek i łańcucha, które zastąpiono jednorzędowym mechanizmem zapewniającym cichą jazdę.

To, co niewątpliwie wyróżnia ten rower od pozostałych elektryków, jest jego napęd elektryczny – Nua Electrica posiada silnik Zehus Bike+ o wadze 3 kilogramów i mocy 250 W oraz hybrydowy akumulator. Dzięki innowacyjnej konstrukcji jest on zintegrowany z silnikiem, co oznacza, że podczas jazdy może być włączony tzw. tryb samoładowania, który czerpie energię m.in z hamowania reneracyjnego. Co ciekawe, w trybie pełnego wspomagania na rowerze będziemy w stanie przejechać nawet 30 km.

„Odchudzona” tytanowa rama oraz tryb samoładowania powoduje, że model Nua Electrica wyceniany jest na 4,5 tys. dolarów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Elektryczny rower – rakieta rozpędzi się do 80 km/h
Elektryczne hulajnogi – czy warto kupować i jak wybrać model idealny

J.G., NUA BIKES

sznyt tygodnia

najnowsze