Elektryczny rower – rakieta rozpędzi się do 80 km/h

Elektryczny rower - rakieta rozpędzi się do 80 km/h

Sol Motors Pocket Rocket wygląda nietuzinkowo, a w dodatku działa inaczej niż rowery elektryczne, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Przede wszystkim w oczy rzuca się konstrukcja ramy w postaci rury, a właściwie rakiety, jak wolą nazywać swój wynalazek twórcy pojazdu. Według nich Pocket Rocket łamie wszelkie zasady i nie powinien być nazywany rowerem ani nawet elektrycznym rowerem. Czym zatem jest ten oryginalny środek transportu?

Pocket Rocket jest też zbyt szybki, aby można go było uznać za tradycyjny e-rower. Czy to zatem motorower? Cóż, nie ma tu pedałów, więc to określenie też odpada. Zespół Sol Motors znalazł jednak inną nazwę dla swojego pojazdu i opisuje go jako "noped", tworząc tym samym nową kategorię elektrycznych pojazdów dwukołowych, idealnych do jazdy po mieście.

Osiągając maksymalną prędkością 80 km/h, dysponując maksymalnym zasięgiem 80 kilometrów i całkowitą masą zaledwie 54 kilogramów, jest to innowacyjny, stylowy i lekki pojazd, który został stworzony dla osób świadomych zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierna emisja spalin, ale także dla tych, którym zależy na szybkim przemieszczaniu się po mieście.

Pocket Rocket już zdobył nagrody European Product Design Award, German Design Award Winner i Focus Open 2018 Gold. Świadczy to tylko o tym, że nie jest to kolejny prototypowy projekt, który nigdy nie ujrzy światła dziennego, a pojazd, który może szybko podbić serca zwolenników kompaktowej formy poruszania się po drogach.

źródło: Sol Motors