Kultowy Dodge Charger znany jako ,,Generał Lee” z 1969 roku wystawiony na aukcję

Kultowy Dodge Charger znany jako ,,Generał Lee” z 1969 roku wystawiony na aukcję

Na aukcję domu aukcyjnego Mecum trafił właśnie kultowy Dodge Charger z 1969 roku, który wystąpił w serialu „Dukes of Hazzard” – tam nosił nazwę „Generał Lee”. Prezentowany model jest samochodem kaskaderskim i został wykorzystany podczas kręcenia remake’u produkcji z Burtem Reynoldsem z 2005 roku.

Samochód Dodge Charger niewątpliwie swego czasu był wizytówką amerykańskiego serialu „Dukes of Hazzard”. Stało się tak, bo podczas kręcenia odcinków z udziałem pojazdu, wykorzystano niezliczoną liczbę tych pomarańczowych aut. Ostatecznie, większość Chargerów było kompletnie zniszczonych, bowiem były wykorzystywane głównie do tych najbardziej kaskaderskich scen. Do dziś przetrwało zaledwie 17 sztuk kultowego pojazdu.

Ten konkretny model zwany „Generałem Lee” wystąpił w remake’u „Dukes of Hazzards” z 2005 roku i oficjalnie został określony mianem „Stunt #20” – wziął on m.in udział w kręceniu finalnej sceny filmu w pociągu.

„Generał Lee” wyposażony jest w silnik V8 o pojemności 383 cali sześciennych, 4-stopniową manualną skrzynię biegów, 10-ramienne felgi American Racing Vector, hydrauliczny hamulec ręczny oraz aluminiową chłodnicę. Co więcej, auto posiada w środku autograf aktora Jamesa Besta, który grał w oryginalnej produkcji z 1979 roku.

Pomarańczowy Charger wystawiony na aukcję Mecum został zachowany w takim stanie, w jakim był, gdy ukończono kręcenie zdjęć do filmu. Jego przewidywana cena oscyluje w okolicach 50-70 tys. dolarów. Licytacja odbędzie się natomiast 17 maja w Indianapolis.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dodge Charger z 1969 roku otrzymał nowe życie dzięki braciom Ring. Wygląda pięknie
Na aukcję trafią 24 kultowe modele samochodów z prywatnej kolekcji Carrolla Shelby’ego

J.G., FOT. MECUM

sznyt tygodnia

najnowsze