Na aukcję trafią 24 kultowe modele samochodów z prywatnej kolekcji Carrolla Shelby’ego

Na aukcję trafią 24 kultowe modele samochodów z prywatnej kolekcji Carrolla Shelby’ego

Na początku czerwcu ruszy niezwykła aukcja samochodowa za pośrednictwem serwisu Bonhams, gdzie będziecie mogli nabyć aż 24 pojazdy z prywatnej kolekcji słynnego Carrolla Shelby’ego. Wśród nich znajdują się same kultowe pojazdy.

"Carroll Shelby to synonim amerykańskich samochodów wyścigowych i wyczynowych, a jego wkłada w świat motoryzacji jest bezcenny" – mówi Michael Caimano, specjalista ds. Motoryzacji w Bonhams. Karierę zawodową rozpoczął jako kierowca wyścigowy i w jej trakcie ustanowił 16 rekordów czasowych. Ostatecznie jednak słabe zdrowie zmusiło mężczyznę do wycofania się z wyścigów i wówczas Carroll Shelby otworzył szkołę dla kierowców wyścigowych i firmę Shelby-American. Jednak sławę przyniosło mu co innego.

 

Znany jest przede wszystkim dlatego, że brał udział w konstruowaniu niektórych kultowych aut. Zaprojektował na przykład słynne samochody Cobra oraz uczestniczył w pracach nad najbardziej znanymi pojazdami sportowymi, wśród których znajdziemy takie cuda jak: Ford GT40, Mustang Shelby GT350, Dodge Viper i wiele innych znakomitości. Wszystko to sprawiło, że za swoje osiągnięcia został zaproszony do International Motorsports Hall of Fame w 1991 roku, a rok później do Motorsports Hall of Fame of America.

Poza tym w trakcie swojej kariery Carroll Shelby zebrał pokaźną kolekcję przepięknych pojazdów, które już wkrótce mogą być Wasze, bo 3 czerwca trafią na aukcję organizowaną przez serwis Bonhams. Będziecie więc mogli nabyć łącznie 24 samochody należące do byłego kierowcy wyścigowego i konstruktora kultowych pojazdów. W jego kolekcji znajdują się między innymi: Dodge Charger z 1982 roku (pierwszym samochód, nad którym Shelby pracował z Chryslerem), dwa egzemplarze Shelby GT 500 z 1969 roku, kilka Mustangów i Chrysler Airflow Sedan z 1935, który Shelby odkupił od aktora Steve’a McQueen’a.

'Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy reprezentować kultowe auta należące do legendarnego właściciela' – mówi Eric Minoff, manager ds. sprzedaży w Bonhams, gdzie poza wyżej wymienionymi pojazdami znajdą się również: Dodge CSX nr. 1 z 1987 roku, Shelby Charger GLH-S nr. 1 z 1987 roku, Dodge Shelby Lancer nr. 1 z 1987 roku, prototyp Dodge Shelby Dakota z 1988 roku i Dodge CSX VNT no. 1 z 1989 roku.

źródło: Bohnams/ autor: Adam Sawicki

sznyt tygodnia

najnowsze