Drifty na lodzie, czyli zapowiedź nowego Mercedesa AMG A45

Drifty na lodzie, czyli zapowiedź nowego Mercedesa AMG A45

Mercedesowi bardzo zależało na tym, by udowodnić możliwości driftowe swojego nowego samochodu klasy A. W związku z tym postanowił umieścić auto na tafli lodu.

Driftujące na lodzie auto to nowy Mercedes AMG A45, który oficjalnie do sprzedaży ma wejść w 2020 roku. Podczas gdy poprzednia generacja tego modelu raczej wolała jazdę w linii prostej, wygląda na to, że najnowszy A45 wręcz stworzony został do driftowania.

Nowy hatchback Mercedesa będzie dostępny w dwóch wersjach – A45 i tej mocniejszej – A45 S. Oba auta będą posiadały zaktualizowany silnik benzynowy o pojemności 2,0 litrów z turbodoładowaniem, ale moc wyjściowa będzie się różnić w zależności od wersji – A45 będzie wytwarzał moc w wysokości 285 kW, podczas gdy A45 S (pokazany w zwiastunie), będzie generował nawet 310 kW.

Co więcej, auto posiada nową, 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem i systemem napędu na wszystkie koła, który można regulować, by przekazać całą moc na tylne koła.

Mercedes AMG A45 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku salonie samochodowym marki we Frankfurcie, natomiast do sprzedaży na całym świecie trafi w 2020 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nowy Mercedes Klasy A – przyglądamy się inteligentnemu autu, z którym można rozmawiać

Mercedes otwiera nowy rozdział i prezentuje swój pierwszy samochód elektryczny EQC

Mercedes-AMG zaprezentował nowy model GT S Roadster

J.G.

sznyt tygodnia

najnowsze