Mercedes-AMG zaprezentował nowy model GT S Roadster

Mercedes-AMG zaprezentował nowy model GT S Roadster

Seria Mercedes-AMG GT nieustannie zostaje poddawana innowacjom i ulepszeniom, które mają uzupełnić rodzinę samochodów sportowych o wysokich osiągach. Nowy model w ofercie marki, który zajmuje pozycję pomiędzy Mercedesem AMG GT i GT C, spodoba się wszystkim lubiącym powiew świeżego powietrza podczas jazdy.

Bardziej podrasowany niż podstawowy model GT, i tylko z nieznacznie mniejszą mocą niż jego większy brat GT C, Mercedes-AMG GT S Roadster to kolejna świetna propozycja w portfolio marek.

Wyjątkowo dynamiczny Roadster, jak na sportowe auto przystało, otrzymał  4,0-litrowym silnik V8 biturbo, który zapewnia moc 522 KM. To znacznie więc niż to co oferuje wersja GT - pierwowzór ma 470 KM. Moment obrotowy Roadstera wynosi 671 Nm. Co prawda GT C wciąż ma przewagę, jeżeli chodzi o tę ostatnią wartość, ale lekka aluminiowa rama w nowym modelu i wprowadzenie innych lekkich materiałów kompozytowych ma sprawić, że różnica nie będzie odczuwalna.

Samochód posiada pięć różnych trybów jazdy do wyboru, w tym przeznaczoną do indywidualnego programowania funkcję "I" dedykowaną każdemu pasażerowi.

Zachwycający Roadster jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż zwykłego GT, ale woleliby uniknąć kupowania mocniejszego GT C. Czujemy, że to może być prawdziwy hit w ofercie Mercedes-AMG.

źródło: Carscoops

sznyt tygodnia

najnowsze