IQOS 3 Multi – podgrzewacz do tytoniu, dzięki któremu już nie robimy przerw na ładowanie

IQOS 3 Multi - podgrzewacz do tytoniu, dzięki któremu już nie robimy przerw na ładowanie

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność testować nowy podgrzewacz do tytoniu IQOS 3, który pozytywnie nas zaskoczył swoim designem i wygodą użytkowania. Teraz przyszedł czas na wypróbowanie bardziej kompaktowej wersji - IQOSa 3 Multi. Sprawdźcie naszą recenzję i dowiedzcie się, który produkt bardziej nam się spodobał.

Z podgrzewaczy IQOS, produkowanych przez firmę Philip Morris International, korzysta już 6,6 miliona dorosłych na całym świecie.  To co wpływa na tak szybko rosnącą popularność tego produktu to przede wszystkim szeroka dostępność tego urządzenia i oferta, która zaspokaja potrzeby dużej części osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnych papierosów. Konsumenci szybko docenili urządzenie, które nie wytwarza rakotwórczego dymu i z którego można spokojnie korzystać w otoczeniu innych osób, gdyż wydobywający się z podgrzewaczy aromat bardzo szybko się ulatnia.

Wszystkie te zalety sprawdziliśmy jakiś czas temu na przykładzie nowego IQOSA 3 - dwuczęściowego systemu, na który składają się przenośna ładowarka oraz podgrzewacz. Już na pierwszy rzut oka urządzenie prezentowało się bardziej elegancko i od razu zauważyliśmy jego lepsze wykonanie względem poprzednika. Zastosowano trwalsze materiały i zadbano o wzmocnienie obudowy dzięki czemu zarówno ładowarka, jak i podgrzewacz mają być odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku siostrzanej wersji Multi - kompaktowej wersji IQOSA 3, która została stworzona dla osób, które są w ciągłym ruchu i chcą trzymać swoje podgrzewacze w kieszeni lub w wygodnej małej torebce.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Podgrzewacz IQOS 3 Multi to zintegrowane urządzenie, które jest podgrzewaczem i ładowarką w jednym - oznacza to, że nie musimy nosić ze sobą specjalnej kieszonki do ładowania, która występowała w przypadku zwykłego modelu IQOS 3. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż musimy pamiętać tylko o jednym przedmiocie, który zawsze będziemy mieć pod ręką.

W związku z tym, że nie ma tu zewnętrznej ładowarki, IQOS 3 Multi został wyposażony w powiększony akumulator, który daje możliwość podgrzewania kilku wkładów jeden za drugim - dokładnie 10 wkładów Heets bez ładownia podgrzewacza. Po tych 10 użyciach, wystarczy podłączyć podgrzewacz do ładowarki (zasilanej przez port USB-C np. z komputera). O stanie naładowania, podobnie jak w wypadku IQOSa 3, informują nas delikatne wibracje, które są zsynchronizowane z diodami LED. Gdy urządzenie jest gotowe do użycia, będziemy wiedzieć o tym bez potrzeby śledzenia światełka wkomponowanego w obudowę.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

To o czym jeszcze pomyśleli projektanci w przypadku tej kompaktowej i niezwykle minimalistycznej wersji IQOSa 3 to specyficzne zamknięcie, które musiało zostać dostosowane dla osób żyjących w ciągłym biegu i często podróżujących. Opracowana przez nich wytrzymała i zautomatyzowana klapka sprawia, że pył i kurz nie dostaną się do środka podgrzewacza.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Wielkość, akumulator i zamknięcie - to w zasadzie jedyne różnice między pełnowymiarowym produktem, którym jest nowy IQOS 3, a IQOS 3 Multi. To co je łączy to spójny, nowoczesny design i ergonomiczna linia, która sprawia, że urządzenie idealnie leży w dłoni. Jak zwykle duże wrażenie zrobiło na nas przyjemne, aksamitne wykończenie.

Poza tym zauważyliśmy, że model w odcieniu "aksamitna szarość" idealnie pasuje do innych urządzeń elektronicznych, z których korzystamy każdego dnia w naszej pracy. W zestawieniu z laptopem i smartfonem IQOS wyglądał jak element spójnego zestawu. Jesteśmy pewni, że pozostałe dostępne kolory (ciepła biel, gwiezdny błękit i olśniewające złoto) również wpiszą się w estetykę współczesnych urządzeń.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Dla osób, które cenią sobie mocno spersonalizowane produkty mamy dodatkowo dobrą wiadomość - szeroka gama akcesoriów IQOS została zaprojektowana w taki sposób, aby móc dostosować urządzenie do swojego stylu i potrzeb. Aby stworzyć swój wymarzony model możemy wybierać spośród wielu rodzajów nakładek, pokrowców i etui, które można dowolnie łączyć.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Podsumowując IQOS 3 Multi jest lepszą wersją podgrzewacza do tytoniu, jeśli bardziej zależy nam na wygodzie użytkowania niż na samym wyglądzie gadżetu - pod tym względem efektowniejsza pozostaje dla nas pełnowymiarowa wersja nowej "trójki". Nie da się jednak ukryć, że brak konieczności robienia sobie przerw na ładowanie podgrzewacza jest niezwykle komfortowe. Szybko się przyzwyczailiśmy do tego, że po prostu sięgamy po kolejnego Heetsa, a gdy naszemu urządzeniu brakuje energii to ładujemy go przez port USB-C z naszego komputera, który zwykle mamy w zasięgu ręki.

Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie obu wersji IQOSa i korzystanie z nich w zależności od potrzeb oraz miejsca, dlatego już myślimy o wyposażeniu się na stałe w oba modele tych przełomowych urządzeń.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Więcej o samym urządzeniu i jego możliwościach można przeczytać na stronie producenta.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Zobacz też:

IQOS – marka, która zrewolucjonizowała rynek papierosów i wciąż poszukuje nowych rozwiązań

tekst: A.R.

sznyt tygodnia

najnowsze