IQOS 3 – testujemy nową wersję najbardziej stylowego podgrzewacza do tytoniu

IQOS 3 - testujemy nową wersję najbardziej stylowego podgrzewacza do tytoniu

Do tego, że nowatorskie wyroby tytoniowe są lepsze od tradycyjnych, nie musimy chyba już nikogo przekonywać. Po pierwsze podgrzewanie tytoniu zamiast jego spalania sprawia, że powstaje zdecydowanie mniej substancji szkodliwych niż to jest w przypadku dymu z papierosów, a po drugie korzystanie z takich urządzeń jest po prostu wygodne. Postanowiliśmy sprawdzić nowego IQOSa 3, który od razu przyciągnął naszą uwagę znakomitym designem.

Z podgrzewaczy IQOS, produkowanych przez firmę Philip Morris International, korzysta już 6 milionów dorosłych na całym świecie. Co wpływa na tak szybko rosnącą popularność tego produktu? Przede wszystkim ich dostępność i oferta, która zaspokaja potrzeby dużej części osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnych papierosów. Zdarza się, że ktoś kto przestawi się na IQOSa po pewnym czasie wróci do palenia klasycznych papierosów, ale dane pokazują, że zdecydowana większość palaczy (między 70 a 90% w zależności od kraju) przechodzi z czasem na używanie tylko i wyłącznie IQOSa.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Nie dziwi zatem fakt, że Philip Morris decyduje się rozwijać swój produkt i wprowadza na rynek coraz to nowe modele. Najnowsza wersja urządzenia do podgrzewania tytoniu to IQOS 3, czyli model zbliżony do poprzedniego, ale pod wieloma względami ulepszony - przede wszystkim pod względami wizualnymi.

Najnowszy IQOS to tradycyjnie dwuczęściowy system, na który składają się przenośna ładowarka oraz podgrzewacz - tym razem jednak o bardziej nowoczesnym, ergonomicznym kształcie. Już na pierwszy rzut oka urządzenie prezentuje się bardziej elegancko i od razu widać jego lepsze wykonanie względem poprzednika. Zastosowano trwalsze materiały i zadbano o wzmocnienie obudowy dzięki czemu zarówno ładowarka, jak i podgrzewacz mają być odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Przyznamy, że IQOS 3 bardzo dobrze leży w dłoni za sprawą swojej smukłej formy, a także przyjemnemu w dotyku, aksamitnemu wykończeniu. My sprawdzaliśmy wersję w złotym kolorze, ale dostępne są także modele w odcieniu ciepłej bieli, szarości i gwiezdnego błękitu. W ten sposób każdy może dobrać kolor, który będzie współgrał z naszymi pozostałymi urządzeniami elektronicznymi.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Samo korzystanie z nowego IQOSa również wydało nam się niezwykle wygodne. W nowym modelu ulepszono sposób wkładania i wyjmowania podgrzewacza z obudowy - zamiast uchylanej od góry klapki, mamy teraz otwieraną za pomocą wciśnięcia dolnej części obudowy boczną kieszeń. Być może dla wielu osób nie będzie to miało większego znaczenia podczas codziennego używania urządzenia, ale jednak dla nas to rozwiązanie wydaje nam się bardziej komfortowe, bo nie musimy korzystać z dodatkowych przycisków.

Co ciekawe w środku ładowarki znalazł się magnes, który utrzymuje podgrzewacz w miejscu. Teraz, gdy wszystko w plecaku czy torbie przewróci nam się do góry nogami, możemy mieć pewność, że papieros zostanie na swoi miejscu.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Zostając przy temacie przycisków - to co uważamy za najistotniejszą zmianę, która wpływa na komfort użytkowania, to zastosowane w podgrzewaczu delikatne wibracje, które są zsynchronizowane z diodami LED. W jakim celu je wprowadzono? Po prostu aby informować o tym, kiedy urządzenie jest gotowe do użycia. To oznacza, że już nie trzeba śledzić wzrokiem światełka na urządzeniu i w tym czasie możemy się skupić na innych czynnościach lub chociażby patrzeniu naszemu rozmówcy w oczy.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Korzystając przez kilka dni z tego urządzenia przekonaliśmy się także, że producent poprawił wydajność swojego „bezdymnego papierosa”. Według statystyk IQOS 3 ładuje się 15 procent szybciej niż wersja 2.4Plus, a akumulator działa na jednym ładowaniu dwukrotnie dłużej. Codziennie korzystanie z tego gadżetu ciężko było nam przełożyć na procenty, ale faktycznie ten model jest szybszy i dłużej działający niż wszystkie inne, które do tej pory mieliśmy okazję używać.

Nas w tym modelu cieszy przede wszystkim nowy wygląd, a same urządzenia IQOS cenimy za jakość wykonania i wygodę - zarówno pod względem użytkowania, jak i dostępności wkładów Heets, które występują w różnych odmianach.

fot. Ilu Ilu Agency dla Sznyt

Więcej o samym urządzeniu i jego możliwościach można przeczytać na stronie producenta. Tam też znajdziecie informacje o nowej, kompaktowej wersji IQOS 3 Multi.

tekst: A.R