Kompleks P4 powstaje przy ulicy Postępu 4 w Warszawie (teren popularnego Mordoru), a za jego wygląd odpowiada biuro JEMS Architekci. Budynek w którym niedługo otworzy się hotel, to siedmiokondygnacyjny prostopadłościan, który wraz z bliźniaczą budowlą utworzy pierzeję ulicy. Nowe, żelbetonowe budynki inspirowane architekturą przemysłową, będą bardzo prostym, ale jednocześnie charakterystycznym elementem zabudowy tej części Warszawy.

proj. JEMS Architekci

Hotel biznesowy Vienna House Mokotów zostanie otwarty jeszcze w tym roku i będzie świadczył usługi o podwyższonym standardzie (4 gwiazdki). Znajdą się w nim 164 pokoje (z ogromnymi oknami), przestronne sale konferencyjne oraz część rekreacyjna. To co zachwyca w estetyce tego obiektu to betonowe i stalowe elementy w monumentalnej konstrukcji, które kontrastują z przytulnym wnętrzem - rozkwitającym za sprawą bujnej zieleni.

proj. JEMS Architekci
proj. JEMS Architekci
proj. JEMS Architekci

4. Baltic Palace w Pobierowie

Czterogwiazdkowy hotel Baltic Palace, o bardzo nietypowym designie, to dzieło autorstwa Mateusza Tańskiego oraz Piotra Michalewicza. Ich celem było stworzenie budynku, który będzie się wyróżniać w Pobierowie i stanie się wizytówką tej miejscowości. Efekt został w pełni osiągnięty - hotel zachwyca niezwykła szklana fasadą, która "spływa" z dachu na betonową posadzkę przed hotelem.

- Wyszliśmy z założenia, że przywołanie tradycji awangardy dla tego projektu w sposób, który z jednej strony będzie zgodny z założeniami Miejscowego Planu, z drugiej zaś pozwoli na realizację nowoczesnego obiektu mogącego stać się nową wizytówką Pobierowa będzie właściwą odpowiedzią - tłumaczył Piotr Michalewicz w jednym z wywiadów.

fot. Piotr Krajewski / designboom.com

Architekci mówią, że w głównej mierze inspirowali się architekturą modernistyczną, która na Pomorzu była często spotykanym stylem w zabudowie. Ich czterokondygnacyjny budynek mieści 44 pokoje hotelowe, restaurację, strefę SPA z basenem, a nawet klub.

fot. Piotr Krajewski / designboom.com
fot. Piotr Krajewski / designboom.com
fot. Piotr Krajewski / designboom.com

5. Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie

Najnowszy modernistyczny hotel, który powstał w tym zeszłym roku w stolicy. JEMS Architekci zaprojektowali pierwszy w Polsce, pięciogwiazdkowy hotel marki Renaissance, który należy do sieci prestiżowych hoteli Marriott International. Obiekt jest zlokalizowany naprzeciwko terminala odlotów Lotniska im. Fryderyka Chopina. Wszystkich zmartwionych hałasem startujących samolotów uspokajamy - elewacja została odpowiednio akustycznie izolowana, dlatego nie powinniśmy odczuwać szkodliwych decybeli.

fot. Juliusz Sokołowski /Renaissance Warsaw Airport Hotel

Interesująca jest już sama nowoczesna bryła budynku, która składa się z gładkich, czarnych płaszczyzn. Szklane tafle zostały zestawione z drewnem widocznym w okładzinie ścian, podcieni i stropów (wyeksponowanych widokowo stref parteru). To właśnie te elementy odpowiadają za atmosferę gościnności i ciepła wewnątrz hotelu. W wystroju nie brakuje jednak także zimnego betonu i dekoracji modernistycznych, którą dodają całości smaku.

To co najbardziej przykuwa uwagę w tym wyjątkowym miejscu to główne wnętrza hotelu – hole i restauracja, które wiele czerpią z dorobku polskiego modernizmu lat 50. i 60. oraz architektury dawnego Międzynarodowego Dworca Lotniczego. Szczególnie doceniamy łamane formy i nietypowe zestawiania materiałów. Jest klimat!

fot. Juliusz Sokołowski /marriott.com
fot. Juliusz Sokołowski /marriott.com
fot. Juliusz Sokołowski /marriott.com


6. Diune Hotel & Resort w Kołobrzegu