Magazyn “Time” umieścił warszawski hotel na liście “100 najciekawszych miejsc świata”

Magazyn "Time" umieścił warszawski hotel na liście "100 najciekawszych miejsc świata"

Lista "100 najciekawszych miejsc świata 2018" została stworzona przez amerykański magazyn „Time” po raz pierwszy. O wyborze wyróżnionych miejsc decydowali eksperci i redaktorzy związani z branżą turystyczną. W selekcji brane były pod uwagę luksusowe i ciekawe hotele, SPA, ale też inne atrakcje warte zobaczenia przez przyjezdnych.

Jednym z takich miejsc okazał się być hotel zlokalizowany w Warszawie. Chodzi o nowy, bo otwarty zaledwie w czerwcu tego roku, Hotel Raffles Europejski, który mieści się przy ul. Krakowskie Przedmieście. Czym wyróżnia się to miejsce? Przede wszystkim imponującym i wysmakowanym wystrojem wnętrz, w których znalazło się aż 500 dzieł sztuki współczesnych polskich artystów XX i XXI wieku. Kolekcja sztuki Hotelu Europejskiego jest jedną z największych tego typu prywatnych kolekcji dostępnych publiczne. 

- W ciągu ostatnich kilku lat Polska po cichu wysunęła się na prowadzenie, jeśli chodzi o najatrakcyjniejsze destynacje turystyczne w Europie. Do tej popularności na pewno przyczyniają się niskie ceny, dobra infrastruktura i nowe, luksusowe opcje kwaterunkowe. Odnośnie tej ostatniej kategorii wiodącym miejscem jest zdecydowanie Hotel Raffles Europejski, który należy do grupy azjatyckich hoteli. To nowo otwarte miejsce podbija serca recenzentów - opisuje hotel redaktorka Kaitlin Menza.

fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski

Hotel oferuje gościom aż 106 pokoi i apartamentów. Wśród dzieł sztuki, które można tam podziwiać, znalazła się instalacja „Granice” autorstwa Włodzimierza Jana Zakrzewskiego, składająca się z neonów symbolizujących zmieniające się granice Polski. Jest tam także praca zatytułowana “Droga Mleczna”, czyli 160 elementów nawiązujących do 160 lat historii Hotelu Europejskiego.

Oprócz obrazów rzeźb i instalacji, w samym hotelu znajdziemy wiele warszawskich smaczków w aranżacjach pomieszczeń, które są przykładem najlepszego rzemiosła. Jednym z nich jest z pewnością panorama Warszawy wkomponowana w marmurowe ściany łazienek, a także wykonane na specjalne zamówienie dywany w pokojach, które przedstawiają mapę XIX-wiecznej stolicy.

fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski

W hotelu doceniono także wybitne jedzenie, które serwuje restauracja Europejski Grill. Ogromne wrażenie robi również Long Bar, w którym można byłoby nagrać niejedną hollywoodzką scenę filmową. W hotelu mieści się również przedwojenna cukiernia Lourse’a, która była słynna w całej Warszawie. Dzisiaj zaprasza we współczesnej odsłonie, cały czas serwując najlepsze ciasta i desery.

fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski
fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski
fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski
fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski
fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski
fot. Facebook/Hotel Raffles Europejski
źródło: Label Magazine, Facebook Raffles Europejski Warsaw, tekst: A.R