Land Rover Defender z 1983 roku zachwyca po renowacji w portugalskim warsztacie

Land Rover Defender z 1983 roku zachwyca po renowacji w portugalskim warsztacie

Land Rover zapowiedział, że legendarny Defender powróci jeszcze w tym roku. Premiera kultowej terenówki w odświeżonej wersji ma się odbyć pod koniec 2019 roku, a klienci będą mogli odbierać pierwsze egzemplarze na początku 2020 roku. Decyzja producenta o wypuszczeniu na rynek nowej generacji modelu była kwestią czasu. Kiedy w 2015 roku Land Rover poinformował o wycofaniu z produkcji Defendera, który w niemal niezmienionej formie jeździł po ulicach przez prawie 35 lat, świat nie mógł uwierzyć, że model o tak kultowej reputacji zniknie z salonów. Brytyjska marka miała jednak plan. Już niedługo będziemy mogli ocenić rezultat czterech lat pracy inżynierów i projektantów. Póki co, ogólny pogląd na to, jak będzie wyglądała nowa generacja Land Rovera Defender dają nam pierwsze zdjęcia auta w kamuflażu.

W oczekiwaniu na premierę nowego Defendera warto przyjrzeć się doskonałej pracy portugalskiego warsztatu CoolNVintage. Specjaliści od renowacji starych Land Roverów znów wzięli na tapetę jeden z wczesnych egzemplarzy modelu z 1983 roku. Ich najnowszy projekt o kryptonimie Defender 110 może być ich najdoskonalszych dziełem.

Build N77 Art Defender, bo taką nazwę dostał odrestaurowany model, powstał we współpracy z Vasco Costa - artystą pochodzącym z Lizbony. Ten wspaniały okaz z napędem 4x4 spędził w warsztacie aż trzy miesiące, a twórcy poświęcili na jego renowację 2000 godzin pracy. Efekt ich starań robi wrażenie. Auto dostało nowe życie za sprawą ciekawego doboru kolorów. Ręcznie malowaną ramę w żywych i energetycznych kolorach pokrywają kolorowe grafiki przypominającą prace Alexandra Caldera i Keitha Haringa. Ten oryginalny akcent pięknie kontrastuje z szarym lakierem, którym została pomalowana reszta nadwozia.

Oprócz tego, że Defender z 1983 roku wygląda obłędnie, jest także w pełni funkcjonalnym pojazdem terenowym napędzanym silnikiem V8, dostępnym w komplecie z zawieszeniem FOX, oponami BF Goodrich, klimatyzacją i głośnikiem firmy Marshall zintegrowanym z konsolą środkową. Na tylnych drzwiach znalazło się nawet miejsce na skórzaną, stylową teczkę z narzędziami.

Specjaliści z CoolNVintage tym razem naprawdę pokazali klasę.

Zobacz też:

Ten Land Rover Defender przekona was, że czarny to kolor szczęścia

Stary Defender, piękne dziewczyny i zachwycająca Portugalia. Ten klip wygląda jak marzenie

źródło: Hiconsumption/ autor: A.K