Klasyczny Land Rover Defender powraca w 70. rocznicę powstania modelu

Klasyczny Land Rover Defender powraca w 70. rocznicę powstania modelu

Jakie to szczęście, że Jaguar Land Rover zdecydował się powołać do życia warsztat Works, w którym odnawiane są klasyczne auta pochodzące od tych dwóch firm. Tym razem specjaliści wskrzesili klasycznego Defendera w nigdy wcześniej nie produkowanej wersji z silnikiem V8. A to wszystko z okazji obchodów 70. rocznicy powstania modelu, który ku rozpaczy fanów off-roadowych przygód zniknął z oferty Land Rovera dwa lata temu.

Zrewolucjonizowany model, który ma być najmocniejszym Defenderem w historii, ma teraz 5-litrowy silnik benzynowy V8 o mocy 400 koni mechanicznych i momencie obrotowym 515 Nm. Modernizacja obejmuje także 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów, pomagającą zwiększyć prędkość do 170 km/h na godzinę. Auto przyspiesza do setki w 5,6 sekundy.

Zbudowany po to, by można było poruszać się nim po mieście i po wiejskich drogach, potężny Defender sprawdzi się na wyboistym terenie, ale także poradzi sobie z głębokimi kałużami i błotem, dzięki 18-calowym felgom ze stopu Sawtooth, które owinięte są gumą terenową.

Pięknie prezentuje się także wnętrze. Przestronne fotele zostały obite białą skórą Windsor, a połyskujące aluminiowe uchwytu dodają wnętrzu klasy. Inne stylistyczne elementy to reflektory LED,  a także znaczek upamiętniający urodzinową edycję umieszczony z tyłu.

Dostępny w ośmiu standardowych kolorach, Land Rover Defender Works trafi do sprzedaży w ograniczonej ilości sztuk, a jego ceny zaczynają się od 150 000 £.

źródło: Hiconsumption

sznyt tygodnia

Zamiast lampki, smuga światła. System oświetlenia Arara sprawi, że rower będzie wyglądał nieziemsko 1
Zamiast lampki, smuga światła. System oświetlenia Arara sprawi, że rower będzie wyglądał nieziemsko
Nowy wymiar luksusu w wykonaniu Maybacha 2
Nowy wymiar luksusu w wykonaniu Maybacha
Kraftowe browary znów podnoszą poprzeczkę. Tak będzie wyglądała nowa siedziba Browaru Pinta 3
Kraftowe browary znów podnoszą poprzeczkę. Tak będzie wyglądała nowa siedziba Browaru Pinta
10 najbardziej luksusowych kawiarni na świecie 4
10 najbardziej luksusowych kawiarni na świecie
Oto inteligentne okulary Intel Vaunt, które wyglądają jak zwykłe oprawki korekcyjne 5
Oto inteligentne okulary Intel Vaunt, które wyglądają jak zwykłe oprawki korekcyjne

najnowsze