Wymarzony prezent dla fana LEGO i fotografii. Oto Leica M do samodzielnego składania

Wymarzony prezent dla fana LEGO i fotografii. Oto Leica M do samodzielnego składania

Jak zadowolić fanów LEGO i fotografii? Najlepiej pójść w ślady Leici, która wypuściła właśnie aparat fotograficzny ze słynnych klocków, przeznaczony do samodzielnego składania.

Być może nie jest to najbardziej skomplikowana konstrukcja, jaka kiedykolwiek powstała z klocków LEGO (przypomnijmy sobie chociaż niesamowicie realistyczne Bugatti Chiron czy zamek Hogwart), lecz każdy entuzjasta fotografii wie, że Leica to światowej klasy sprzęt, na który niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić ze względu na cenę. Zaletą tego składanego modelu jest przede wszystkim to, że nie zrujnuje naszej kieszeni, a mimo wszystko sprawi odrobinę radości.

Model z klocków LEGO to czczona przez fotografów Leica M w wersji retro. Zabawka została stworzona przez kanadyjskiego projektanta i konstruktora LEGO, Chrisa McVeigha. Zestaw trafił do sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej lub brązowej i zawiera ponad 110 elementów. Po samodzielnym montażu, aparat będzie miał wymiary 7,5 x 5 x 3,2 cm i będzie ważył zaledwie 56 gramów. Nie są to może imponujące rozmiary, ale dla fotograficznych nerdów i fanów LEGO, składana Leica to z pewnością wymarzony prezent gwiazdkowy.

Model LEGO Leica M dostępny jest w przedsprzedaży i kosztuje 45 dolarów.

źródło: Highsnobiety/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze