Lego wypuściło zestaw z zamkiem Hogwart, który składa się z 6 tys. klocków

Lego wypuściło zestaw z zamkiem Hogwart, który składa się z 6 tys. klocków

Lego wciąż zaskakuje swoich fanów. Po tym jak stworzyło ze swoich klocków model Astona Martina, teraz wprowadza na rynek nie lada gratkę dla fanów serii o Harrym Potterze. Ich najnowszy model premium będzie klockową rekonstrukcją legendarnej uczelni, gdzie uczył się ten najsłynniejszy młody czarodziej. Gigantyczny zestaw składa się aż z ponad 6 tys. klocków, ale za to odwzorowuje wiele szczegółów tego miejsca.

Lego zapowiada, że ich zamku znajdą się najważniejsze pomieszczenia - m.in. Gabinet Dyrektora, Komnata Tajemnic, Wielka Sala, Wielkie Schody, gabinet dyrektora Dumbledore’a, pokój życzeń, łazienka Jęczącej Marty, a nawet poszczególne klasy, gdzie były prowadzone lekcje magii. Nie mogło tam zabraknąć również Wierzby i charakterystycznych witraży. Całość ma oddawać klimat tego miejsca, dlatego musiały się w nim znaleźć różne małe gadżety związane z czarami.

Dodatkowo do zestawu są dołączone figurki 27 bohaterów - w budowli będziemy mogli umieścić samego Harrego Pottera, Rona Weasleya, Hermionę Granger, a także Lorda Voldemorta i dementorów. Jeszcze jedną gratką dla kolekcjonerów figurek będą podobizny czworga założycieli Hogwartu, czyli patronów jego czterech domów. Jedyna smutna informacja jest taka, że postaci nie będą miały ruchomych kończyn ani włosów.

Już niedługo model będzie dostępny w sprzedaży - od 15 sierpnia 2018 dla członków klubu VIP LEGO, a od 1 września 2018 dla wszystkich. Cena oczywiście będzie adekwatna do złożoności i prestiżu tego zestawu - koszt takiej zabawki to 399,99 dolarów, czyli ok. 1470 zł. Przypuszczamy jednak, że nawet taka cena nie powinna odstraszyć największych fanów Pottera.

źródlo: cnet, autor: A.R