Futurystyczna kolekcja Diora inspirowana wyglądem robotów

Futurystyczna kolekcja Diora inspirowana wyglądem robotów

Czy tak będzie wyglądać nasza garderoba w przyszłości? Projektanci stworzyli dla marki Dior kolekcję ubrań pre-fall 2019, która jest wizją mody w czasach zautomatyzowania każdej dziedziny naszego życia.

Aktualnie dyrektorem kreatywnym w domu mody Dior jest Kim Jones, który zaczyna od eksperymentowania z wizerunkiem tej dobrze znanej miłośnikom mody marki. Jednak ostatnia jego kolekcja jest o tyle zaskakująca, że nie bazuje na motywach mody ulicznej, ale na elementach mody z dalekiej przyszłości. Ubrania i dodatki z kolekcji pre-fall 2019, które zostały zaprezentowane na pokazie w Tokio, to wizja oparta na klasycznych krojach urozmaiconych o metaliczne dodatki.

Przy tworzeniu akcesoriów Jones zaprosił do współpracy duet Matthew Williams i AMBUSH Yoon. Dzięki pracy tych dwóch twórców cała wizja mody przyszłości stała się bardzo realistyczna.

Warto tu zwrócić uwagę chociażby na torebki w klimacie cyberpunk, metaliczne tatuaże i biżuterię (np. nakładki na palce), czy też szelki, które bardziej niż element garderoby przypominają... wyposażenie spadochroniarza.

Co ciekawe, podczas pokazu w centrum wybiegu umieszczono rzeźbę kobiety-robota autorstwa japońskiego artysty Hajime Sorayama, która podkreślała futurystyczny charakter całej kolekcji.

Zobacz też:

Dior Homme i Bogarde wypuszczają kolekcjonerską edycję złotych BMX-ów

Hedi Slimane zaprezentował pierwszą kampanię wideo męskiej linii CELINE

źródło: hypebeast, F5, tekst: A.R