Must have dla fanów “Gry o tron” – wyjątkowa kolekcja whisky z herbami serialowych rodów

Must have dla fanów "Gry o tron" - wyjątkowa kolekcja whisky z herbami serialowych rodów

"Winter is coming", dlatego warto przypomnieć o rozgrzewającym trunku, jakim bez wątpienia jest whisky. Amatorów szkockiej powinna dodatkowo zachęcić ta limitowana kolekcja butelek.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Johnnie Walker wypuścił specjalną edycję swojego produktu - White Walker dla fanów “Gry o Tron”. Teraz twórcy słynnego serialu połączyli siły z innymi destylarniami w Szkocji, tworząc kolekcję whisky single malt, która dla wiernych widzów stanie się obiektem pożądania.


Każda butelka jest oznaczona specjalnym herbem rodu, które znamy z serialu.  Dla przykładu herb rodu Targaryen pojawił się na etykiecie butelki pochodzącej z Destylarni Cardhu, a symbol Lannisterów zdobi butelkę z destylarni Lagavulin, która produkuje jedne z najbardziej czczonych szkockich na świecie.

Co ciekawe, powstała nawet butelka dedykowana serialowej Nocnej Straży - ta zawiera w sobie trunek Oban Bay Reserve.

Cały zestaw tych wyjątkowych butelek kosztuje 715 dolarów. Warto wyposażyć się w niego już teraz i z kieliszkiem w ręku oczekiwać na premierę nowego sezonu "Gry o tron", która odbędzie się 8 kwietnia 2019 roku.Zobacz też:

5 najlepszych whisky na święta

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze