White Walker by Johnnie Walker to whisky dla fanów “Gry o Tron”

White Walker by Johnnie Walker to whisky dla fanów "Gry o Tron"

Pamiętacie piękną edycję Johnnie Walker Blue Label zaprojektowaną przez guru designu, Toma Dixona? Rok po nawiązaniu tej współpracy, słynna marka whisky raczy swoich fanów kolejną limitowaną odsłoną swojego trunku. Tym razem butelka sygnowana jest przez HBO i ich hitowy serial "Gra o Tron".

Nową whisky nazwano "White Walker". Fani serialu wiedzą, że nazwa pochodzi od przerażających umarłych, którzy próbują zapanować nad Westeros. Wygląd butelki jest wyraźnie zainspirowany aparycją Lodowego Króla i jego poddanych.

W przeciwieństwie do utrzymanej w zimowych kolorach butelki, sam alkohol ma rozgrzewające nuty karmelizowanego cukru, wanilii, owoców sadu i czerwonych jagód. White Walker został stworzony przy użyciu single maltów pochodzących z Clynelish i Cardhu. "Specjalista od whisky" George Harper opracował recepturę trunku wspólnie z małym zespołem doświadczonych pracowników Johnnie Walker, zaznaczając, że whisky należy pić mocno zmrożoną.

 

Nowa edycja whisky White Walker by Johnnie Walker daje początek kolekcji ośmiu blendów, które trafią do butelek inspirowanych 'Grą o Tron". Wszystkie powinny pojawić się w sklepach w przyszłym miesiącu.

Biorąc pod uwagę jakie emocje potrafi wywołać w widzach serial na podstawie powieści George'a R.R Martina, szklaneczka dobrej whisky może okazać się idealnym sposobem na ukojenie nerwów podczas oglądania finałowego sezonu.

źródło: Coolmaterial