L’Oréal stworzyło Brow Magic, czyli innowacyjną drukarkę do brwi

L'Oréal stworzyło Brow Magic, czyli innowacyjną drukarkę do brwi

Wzmacniając swoją pozycję w branży Beauty Tech, L'Oréal stworzyło pierwszą mobilną drukarkę do brwi.

L'Oréal zaskoczyło uczestników tegorocznych targów Consumer Electronics Show (CES). Na wydarzeniu, podczas którego prezentowane są innowacyjne produkty i nowości technologiczne, pojawiło się L'Oréal Brow Magic.

Technologia w służbie piękna

L'Oréal Brow Magic to nowoczesna, elektryczna minidrukarka, która tworzy precyzyjny makijaż w zaledwie kilka sekund. Lekki, poręczny, ale i stylowy aplikator pozwala uzyskać spersonalizowany wygląd brwi w oparciu o naturalne rysy twarzy. A to wszystko w zaciszu własnego domu, bez wychodzenia do salonu kosmetycznego.

Brow Magic został opracowany przez zespół L'Oréal we współpracy z firmą technologiczną Prinker, która specjalizuje się w tworzeniu produktów do „drukowania” zmywalnych tatuaży.

Precyzyjny makijaż brwi w kilka sekund

Jak to działa? Na początku użytkownik powinien zeskanować swoją twarz za pomocą czytnika AR Modiface dostępnego w aplikacji Brow Magic firmy L'Oréal, a następnie wybrać pożądany kształt, kolor i grubość brwi. Ten etap przypomina korzystanie z popularnych filtrów w social mediach, które pozwalają eksperymentować z makijażem i rysami twarzy.

Kolejnym krokiem jest zbliżenie urządzenia i wykonanie szybkiego ruchu po łuku brwiowym. Gadżet, wykorzystując aż 2400 maleńkich dysz i uzyskując rozdzielczość 1,2 tys. kropli na cal (dpi), „drukuje” nowe brwi w ciągu paru sekund. I voilà! Na koniec warto zastosować specjalny lakier, który utrwali makijaż.

Co istotne, Brow Magic nie wykonuje makijażu permanentnego. Brwi – podobnie jak zmywalne tatuaże Prinker – można łatwo usunąć zwykłym płynem do demakijażu.

Jak zapowiada L'Oréal, Brow Magic trafi na rynek jeszcze w 2023 roku.

Zobacz też: Przenośna drukarka, która pozwala kolekcjonować wspomnienia? Oto Canon SELPHY Square QX10

m.k., fot. loreal.com

sznyt tygodnia

najnowsze