Przenośna drukarka, która pozwala kolekcjonować wspomnienia? Oto Canon SELPHY Square QX10

Przenośna drukarka, która pozwala kolekcjonować wspomnienia? Oto Canon SELPHY Square QX10

Drukarka do zdjęć, którą można mieć zawsze przy sobie? Marka Canon udowodniła, że świetna jakość druku może iść w parze z kompaktowym rozmiarem. Dzięki Canon SELPHY Square QX10 możemy drukować zdjęcia ze smartfona gdzie tylko chcemy.

Na swoich smartfonach gromadzimy setki, a nawet tysiące zdjęć, na których jest uwieczniona zarówno nasza codzienność, jak i te najbardziej wyjątkowe chwile. Zachody słońca na wakacjach, rodzinne uroczystości i nasze ulubione selfie… wszystkie te momenty są dla nas ważne. Jednak założymy się, że większość z Was rzadko zagląda do swoich zdjęciowych zbiorów – scrollowanie zdjęć w folderach nie jest dla nas niczym wyjątkowym, gdy każdego dnia to samo robimy na różnych kanałach social media.

Zupełnie inaczej odbiera się zdjęcia wydrukowane na papierze, które kolekcjonujemy w albumach czy w pudełkach. To właśnie „namacalne” ujęcia są dla nas bardziej intymne. Już sama selekcja takich kadrów przeznaczonych do wydruku sprawia, że postrzegamy takie zdjęcia jako bardziej wyjątkowe. I pewnie więcej osób skusiłoby się na robienie sobie takich fizycznych albumów, ale… kto ma dziś czas na chodzenie do fotografa czy drukarni fotograficznej?

fot. Sznyt

Nie sądziliśmy, że w dzisiejszych czasach trafimy na rozwiązanie tego problemu, a jednak – okazuje się, że dużo łatwiej i przyjemniej drukuje się takie zdjęcia na… przenośnej drukarce. Mowa o testowanym przez nas modelu Canon SELPHY Square QX10, który wygląda trochę jak aparat do zdjęć natychmiastowych, ale działa zupełnie inaczej – jest to samodzielna drukarka, która łączy się z naszym smartfonem, na którym posiadamy zbiory cyfrowych plików.

Jak działa ta drukarka? Canon SELPHY Square QX10 wykonuje wydruki w technologii zwanej termosublimacją – gwarantuje to wysoką jakość i trwałość wydruków. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać zdjęcie na smartfonie lub aparacie, połączyć się bezprzewodowo z drukarką (za pośrednictwem WiFi i aplikacji Canon Print) i… poczekać aż wydruk będzie gotowy! Nasze zdjęcia zaledwie w ciągu kilku chwil pojawiają się na papierze samoprzylepnym, w formacie 68x68mm z białą ramką dookoła. Fotki mają zaskakująco dobrą jakość (nasycenie barw, ostrość) i świetnie wyglądają przyklejone zarówno na kartach albumu, jak i na ścianie, wokół ramy lustra!

fot. Sznyt
fot. Sznyt

Ogromną zaletą tej drukarki jest przede wszystkim rozmiar – model od Canona jest na tyle mały, że możemy mieć go zawsze pod ręką, czyli np. w torebce lub w plecaku. Możemy ją zabrać na spotkanie rodzinne, wakacje czy grilla ze znajomymi, którym wręczymy na pamiątkę uchwycony kadr z wydarzenia. Ze względu na okoliczności, możecie wziąć ze sobą tyle „klatek”, ile chcecie – każdy wkład (papier i atrament) wystarczy na wydrukowanie 20 zdjęć. Nie musicie się też martwić o ładowanie – wystarczy tylko kabel USB, dlatego można to zrobić praktycznie wszędzie.

fot. Sznyt

Czy taka przenośna drukarka jest lepszym rozwiązaniem od aparatu natychmiastowego? Dla nas tak, bo dzięki temu, że zdjęcia robimy smartfonem mamy możliwość edycji obrazu – mamy pełną kontrolę nad kadrem, kolorystyką i jasnością danego ujęcia. W przypadku fotografii natychmiastowej nie mamy pewności, co ostatecznie wyjdzie nam po „ustrzeleniu” zdjęcia – w konsekwencji często możemy się rozczarować efektem naszych prób fotograficznych. Gdy mamy osobno drukarkę i osobno aparat z podglądem na żywo, nie ma niespodzianek i problemu „nieudanych” zdjęć.

fot. Sznyt

Nie lubimy ograniczeń, a teraz dzięki Canon SELPHY Square QX10 możemy bez przeszkód, drukować, zbierać i kreatywnie udostępniać nasze cenne wspomnienia. Bez przewodów, kabli i problemów. Fotografia i drukowanie ma być czystą przyjemnością!

Więcej o samym produkcie dowiecie się ze strony producenta (LINK).

Materiał powstał we współpracy z marką Canon

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze