Kolejna modowa współpraca Palace Skateboards. Tym razem marka łączy siły z Gucci

Kolejna modowa współpraca Palace Skateboards. Tym razem marka łączy siły z Gucci

Od jakiegoś czasu nie cichły pogłoski o tym, że Alessandro Michele zamierza stworzyć nowe projekty wspólnie z Palace Skateboards. Podjęcie współpracy właśnie potwierdziły obie marki, przedstawiając wyjątkową kolekcję Gucci x Palace.

Zarówno skateboardowa marka, jak i luksusowy włoski dom mody, ostatnio nie przestają zaskakiwać na polu podejmowanych, licznych, współprac. W kwietniu br. wybrzmiało „Calvin Klein i Palace? Kto by się spodziewał” w klipie z gwiazdorską obsadą promującym kolekcję CK1 Palace. Z kolei Gucci zaserwowało szereg zaskakujących projektów w kolekcji współtworzonej z adidasem.

Gucci x Palace to szeroki wybór t-shirtów, bluz, spodni, toreb, butów czy nakryć głowy. Produkty łączy wspólne logo składające się z podwójnego G oraz podpisu Palace na trójkącie Penrose.

W kolekcji, obok charakterystycznego dla włoskiej marki beżu, nie zabrakło również wyrazistych kolorów i odważnych wzorów.  Kolekcja jest także debiutem londyńskiej marki, jeśli chodzi o kolekcję damskich ubrań.

Jednak Gucci x Palace obejmuje nie tylko odzież i akcesoria. Owocem współpracy obu marek jest także niespodzianka w postaci motocykla Moto Guzzi oraz limitowanej edycji 10 egzemplarzy sejfów z podwójnym logo.

Kolekcja będzie dostępna już od 21 października w nowo otwartym sklepie koncepcyjnym Gucci Vault. W wirtualnym salonie znajdą się ekskluzywne kolekcje kapsułowe, limitowane edycje i inne przedmioty wybranych marek, które szczególnie docenił dyrektor kreatywny włoskiego domu mody. Projekty zdebiutują też w sklepach pop-up w kilku wybranych miastach takich jak Paryż, Mediolan, Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, Tokio, Osaka i Bangkok.

W ramach promocji nowej kolekcji powstał film „nie z tego świata" w reżyserii Maxa Siedentopfa, który łączy dziedzictwo obu marek „w surrealistycznym wymiarze".

m.k., fot. vault.gucci.com