Land Rover świętuje swoje 75-lecie limitowaną edycją Defender 75

Land Rover świętuje swoje 75-lecie limitowaną edycją Defender 75

W 2023 roku Land Rover Defender będzie obchodził swoje 75. urodziny. Celebrując ten jubileusz, brytyjski producent samochodów wypuszcza limitowaną edycję Land Rover Defender 75th dostępną w wersjach nadwozia 90 i 110.

To, co wyróżnia limitowaną edycję Defendera, to zielony połyskujący lakier Grasmere Green, który znalazł się nie tylko na karoserii, ale także na desce rozdzielczej oraz na 20-calowych felgach. Na uwagę zasługują również zderzaki w kolorze Ceres Silver.

Dopełnieniem jest unikalna jubileuszowa grafika „75 Years".

Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje najnowszą technologię, w tym kamerę przestrzenną 3D, reflektory LED klasy premium, konfigurowalny system Terrain Response, ekran informacyjno-rozrywkowy i wyświetlacz Head-Up. Producent zadbał również o system podgrzewania kierownicy i trzystrefową klimatyzację. Do wyboru jest również składany dach materiałowy lub przesuwny dach panoramiczny z relingami.

Kolekcjonerski samochód jest prezentowany wraz z nową gamą produktów Land Rovera – minimalistycznym, unikalnym zegarkiem z dwoma paskami, funkcjonalnym plecakiem i odzieżą, które łączą unikalne grafiki z okazji 75 lat oraz motyw kolorystyczny Grasmere Green.

Cena limitowanej edycji Defendera 75. w Wielkiej Brytanii będzie zaczynać się od 91 880 dolarów za wersję 90 i 94 380 dolarów za 110.

Zobacz też: Land Rover stworzył smartfon w swoim stylu. Zabierzesz go w teren

m.k., fot. media.landrover.com