Land Rover stworzył smartfon w swoim stylu. Zabierzesz go w teren

Land Rover stworzył smartfon w swoim stylu. Zabierzesz go w teren

Do tej pory mogliście kojarzyć brytyjską markę Land Rover jedynie z wytrzymałymi samochodami terenowymi. Niebawem jednak się to zmieni, bo koncern motoryzacyjny wypuści na rynek swój pierwszy smartfon. Zobaczcie jak się prezentuje.

Brytyjska marka samochodów terenowych na pewno nie oczekuje, że Land Rover Explore: Outdoor Phone spodoba się wszystkim użytkownikom smartfonów. Celuje raczej w grupę konkretnych odbiorców, którzy uwielbiają jazdę autem w terenie, nie boją się ubrudzić w błocie i fascynują się off-roadowymi rajdami. Takie osoby zwykle siadają za sterami wozów terenowych oraz oczekują, że ich sprzęt sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach.

Prawdopodobnie spodziewają się, że ich urządzenia mobilne będą równie niezawodne, co samochody, do których przywykli wsiadać – a skoro tak, to Explore ich nie zawiedzie, bo już na pierwszy rzut oka widać, że telefon poradzi sobie z niejednym. Świadczy o tym chociażby masywna, wzmocniona obudowa i wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass 5, które chroni 5-calowy ekran telefonu. Poza tym producent urządzenia zapewnia, że ze smartfonem nic się nie stanie, nawet jeśli wypadnie nam z kieszeni lub z ręki i uderzy o ziemię z wysokości 1,8 metra.

Explore odpory jest także na wszelkie ubrudzenia, kurz i zanurzenia w słonej wodzie o niskiej temperaturze, a dotykowy ekran skonstruowano w taki sposób, aby użytkownicy mogli z niego korzystać mając na dłoniach skórzane rękawiczki. Wszystko to sprawia, że Land Rover Explore: Outdoor Phone sprawdzi się niemal podczas każdej wyprawy.

Wewnątrz telefonu znajdziemy 10-rdzeniowy procesor MTK Helio X27 (2,6 GHz), 4 GB RAM-u, baterię o pojemności 4000 mAh, LTE Cat 6, gniazdo na dwie karty SIM oraz dwa aparaty: tylny ma rozdzielczość 16 MPix, a przedni o połowę mniej. Gdyby tego było mało, możemy wymienić tył telefonu i tym samym rozszerzyć funkcjonalności urządzenia. Dodamy tak na przykład zewnętrzną baterię 3600 mAh, anteną GPS i karabińczyk.

Telefon nie będzie jednak tani, bo ma kosztować 649 euro, czyli mniej więcej 2 700 złotych i trafi na rynek pod koniec kwietnia. Będzie można zamówić go także do Polski za pośrednictwem strony internetowej producenta.

 

źródło: Land Rover Explore/ autor: Adam Sawicki