Ubrania jak z Minecrafta? Loewe z niezwykłą kolekcją pikselowych ubrań

Ubrania jak z Minecrafta? Loewe z niezwykłą kolekcją pikselowych ubrań

Loewe nieraz zaskakuje swoimi projektami, które w niebanalny sposób łączą rozmaite kroje, wzory i materiały. Nie inaczej jest z nową kolekcją odzieży damskiej na sezon wiosna/lato 2023, w której znalazło się kilka „pikselowych” ubrań przypominających przedmioty z gry komputerowej.

Podczas jesiennego Tygodnia Mody w Paryżu Loewe zaprezentował m.in. damską koszulkę, spodnie i bluzę z kapturem, które nieco igrają z ludzkim wzrokiem i wyobraźnią. Loewe nazwał te przyciągające uwagę stroje „pikselową usterką”.

Dla uzyskania efektu „pikselowania” kluczowe wydają się krawędzie ubrań zakończone sztywnymi i postrzępionymi konturami. Efekt wzmacniają także starannie dobrane kolory i cieniowania w miejscach zagięć materiału.

Motywem przewodnim w wielu pozostałych projektach Jonathana Andersona był czerwony kwiat anturium. Jak podkreśla sam projektant, jest to „produkt natury, który wygląda jak obiekt designu i tak samo jest traktowany”.

Egzotyczny kwiat pojawił się jako ozdobny element na butach i torebkach. W kolekcji znalazły się również połyskujące bluzki w postaci anturium z kolorowym środkiem. Kwiat stał się także inspiracją do stworzenia ogromnej instalacji, która ozdobiła minimalistyczny biały wybieg dla modelek.

Zobacz też: Loewe i Studio Ghibli łączą siły we wspólnej kolekcji inspirowanej filmem ,,Mój sąsiad Totoro”.

m.k., fot. www.loewe.com