Modna geometria i ochrona wzroku. Łapiemy jesienne promienie słońca w okularach Solano

Modna geometria i ochrona wzroku. Łapiemy jesienne promienie słońca w okularach Solano

Mimo że już na dobre pożegnaliśmy się z letnią aurą, nadal możemy liczyć na piękne widoki skąpane w ciepłym, jesiennym słońcu. Czasem zapominamy, że takie niepozorne, przebijające się zza kolorowych drzew słońce, również oddziałuje na nasze oczy. My, okularnicy z redakcji Sznyt, mamy na to rozwiązanie - nosimy nowoczesne oprawki z wygodnymi przeciwsłonecznymi nakładkami. 

Solano od lat produkuje okulary, które wyróżniają się ciekawym i modnym wzornictwem. Polska marka szczególnie wyspecjalizowała w produkcie, który jest rozchwytywany w okresie letnim przez wszystkich zagorzałych okularników. Osoby, które chcą chronić wzrok przed promieniami słonecznymi, ale jednocześnie nie zamierzają przesiadać się na soczewki kontaktowe, sięgają po oprawki korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi CLIP-ON. Jak działa to rozwiązanie? Nakładki można nosić w futerale i zakładać, kiedy tylko mamy na to ochotę - wystarczy jedną ręką przyłożyć je do okularów korekcyjnych. Jeden szybki gest i viola - w jednej chwili zamieniamy nasze okulary w takie, które chronią nas przed ostrym światłem.

fot. Sznyt

Solano co sezon tworzy nowe linie w kolekcji CLIP-ON, która wpisuje się w aktualne trendy. Rok temu marka wypuściła modele z serii Eco Performance, na którą składają się okulary wykonane z materiału pochodzenia roślinnego. Natomiast w tym roku marka proponuje sięgnięcie po okulary inspirowane stylem retro. Limitowana kolekcja AT THE EDGE to ukłon w kierunku geometrii, którą z pewnością zainteresują się wszyscy miłośnicy estetyki z lat 60. i 70.

Kolekcja AT THE EDGE inspirowana jest harmonią, kształtem i precyzją. Projektanci postarali się, aby oprawki wyróżniały się nieregularnymi załamaniami linii, a łagodne ścięcie krawędzi dawało wrażenie trójwymiarowości. Z pewnością to ciekawa propozycja dla osób sięgających w swoich modowych wyborach po inspiracje z minionych dekad.

fot. Sznyt

Kobiecy model CL90174 został stworzony z wykorzystaniem ekologicznych materiałów i występuje w kilku klasycznych kolorach - my przetestowaliśmy beżowe oprawki, które są niezwykle uniwersalne i będą pasować do każdego jesiennego outfitu. Do tego mamy grafitowe nakładki CLIP-ON z brązowymi szkłami, które przytwierdzamy do okularów za pomocą małych magnesów. Lekkość oprawek i jakość wykonania sprawiają, że zupełnie nie czuć ich na twarzy.

fot. Sznyt
fot. Sznyt

Męski model CL90170 podobnie został stworzony z wykorzystaniem ekologicznych materiałów - konkretnie chodzi o Rilsan, który jest stworzony z nasion rącznika pospolitego (niemodyfikowanego genetycznie), a jego uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny, z poszanowaniem warunków bytowych rolników.

Męska propozycja jest dużo bardziej wyrazista pod względem koloru i kształtu. Dość grube, prostokątne oprawki dodają pewności siebie i podkreślają męską urodę - szczególnie będą pasować panom o owalnej twarzy. W zestawie dostaliśmy czarne nakładki, które idealnie "sklejają" się z okularami. Nikt nie domyśli się, że nie są to zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Chcesz zobaczyć więcej modeli CLIP-ON od Solano? Odwiedź stronę marki Solano!

fot. Sznyt
fot. Sznyt
fot. Sznyt

Artykuł powstał we współpracy z marką Solano