Czy okulary mogą być EKO? Te oprawki zostały zrobione z materiału pochodzenia roślinnego

Czy okulary mogą być EKO? Te oprawki zostały zrobione z materiału pochodzenia roślinnego

"EKO" to nie moda ani hasło reklamowe - to styl życia, który już dziś powinien wybrać każdy z nas. Na szczęście coraz więcej osób sięga po ubrania z drugiej ręki lub wykonane z materiałów bezpiecznych dla środowiska. Czy ekologiczne myślenie można przenieść również do świata okularów? Polska marka Solano udowadnia, że tak! 

Ekologiczne ubrania, buty, torebki... a co z okularami? Rzadko zastanawiamy się, z jakiego materiału są robione nasze okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. Zazwyczaj stawiamy na styl i wysokiej jakości szkła, które uchronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto jednak pomyśleć, również o materiałach, z których robione są oprawki. Czy kolejny raz wybierając plastik, dokonujemy słusznego wyboru?

Okazuje się jednak, że na rynku możemy dostać oprawki, które będą bezpieczne dla środowiska. Polska marka Solano wypuściła niedawno kolekcję Eco Performance, na którą składają się okulary wykonane z materiału pochodzenia roślinnego.

- Chcemy wprowadzać produkty przyjazne środowisku naturalnemu i realizować ideę zrównoważonego rozwoju. Chcąc być uczestnikiem lepszego jutra stworzyliśmy linię okularów pochodzenia roślinnego. - mówią przedstawiciele marki Solano.

fot. Sznyt

Jak powstają ekologiczne okulary od Solano? Do stworzenia produktów z linii Eco Perfomance użyto materiału o nazwie Rilsan Clear. Jest to materiał pochodzenia organicznego, który w 45% jest oparty na zasobach odnawialnych i nie jest modyfikowany genetycznie. Co ciekawe, pochodzi on z nasion rącznika pospolitego, a jego uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny i z poszanowaniem warunków bytowych rolników.

Jeśli myślicie, że to "roślinne" pochodzenie materiałów przekłada się w jakikolwiek sposób na wykonanie i jakość okularów, to jesteście w błędzie. Oprawki wyglądają świetnie i nie odbiegają niczym od tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Ich dodatkową zaletą jest elastyczność, dzięki czemu są trwałe, a zauszniki wygodnie leżą na twarzy, w każdej przyjętej przez nas pozycji!

fot. Sznyt

To co jeszcze musicie wiedzieć to to, że linia Eco Perfomance składa się z oprawek korekcyjnych i nakładek przeciwsłonecznych CLIP-ON, które stały się już znakiem rozpoznawczym marki Solano. Takie oprawki 2w1 to połączenie funkcji korekcji wady wzroku oraz profesjonalnej ochrony przeciwsłonecznej. To bardzo funkcjonalne, wygodne i stylowe rozwiązanie, które pokochacie latem - dzięki nakładkom nie musimy kupować dodatkowej pary okularów (których zmienianie na słońcu jest jednak uciążliwe).

Nie musimy się też martwić, że nakładki spadną, przesuną się, będą widoczne - rozwiązanie, jakim są CLIP-ON z soczewkami polaryzacyjnymi i filtrami UV, to idealne dopasowanie do oprawek korekcyjnych. Tych nakładek zupełnie nie czuje się na naszym nosie!

fot. Sznyt

Nie tylko sam produkt, ale i opakowanie dowodzi, że producent poważnie wziął sobie do serca podjęte kroki w kierunku ekologii. Nie dostaniemy tu plastikowego pudełka, a ilość folii jest ograniczona do minimum. Solano sprzedaje swoje produkty w kartoniku, który powstał z papieru z recyklingu. Natomiast etui dodawane w komplecie jest wykonane jest z metalu i pokryte filcem z recyklingu włókien poliestrowych z przetworzonych butelek PET.

Co więcej, nawet mikrofibra użyta do produkcji ściereczki w 70% pochodzi z recyklingu butelek PET a do nadruku logotypu użyliśmy tuszu na bazie wody.

- Chcemy pozytywnie wpływać na środowisko, chronić od zanieczyszczeń morza i oceany, a także nie szkodzić zwierzętom tam funkcjonującym. - dodaje producent.

fot. Sznyt

To co jeszcze warto wiedzieć to fakt, że kupując produkt z linii Solano Eco Performance wspieramy Zieloną Akcję. 1% ze sprzedaży okularów przeznaczany jest dla fundacji, która angażuje się m.in. w sadzenie nektarodajnych drzew, tworząc przyjazne siedliska dla zapylaczy oraz akcje ochrony bioróżnorodności i adaptacji do zmian klimatycznych. Tym sposobem kupując nowy produkt, dodatkowo robimy coś dobrego dla środowiska!

Jeśli chcecie zobaczyć całą kolekcję oprawek i nakładek z serii Eco Performance, odwiedźcie stronę Solano (KLIK!).

fot. Sznyt
fot. Sznyt

 

Materiał powstał we współpracy z marką Solano.

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze