Maserati prezentuje nowego GranTurismo. To w 100% elektryczny model Folgore

Maserati prezentuje nowego GranTurismo. To w 100% elektryczny model Folgore

Maserati zadeklarowało, że do 2025 roku będzie oferować elektryczne wersje całej gamy swoich samochodów. Kolejnym krokiem ku tej zmianie jest wprowadzenie na rynek nowego GranTurismo Folgore – całkowicie elektrycznego modelu, który łączy w sobie wysokie osiągi typowe dla samochodu sportowego z komfortem odpowiednim na długie podróże.

Nowy elektryczny samochód Maserati zyskał przydomek Folgore, co po włosku oznacza „błyskawicę”. Producent zapowiada, że doskonałe osiągi zapewnią trzy potężne silniki 300 kW, które w sumie generują imponującą moc 760 KM, oraz bateria o pojemności 92,5 kWh. Samochód będzie w stanie osiągnąć 100 km/h w zaledwie 2,7 sekundy, a maksymalna prędkość, z jaką będzie poruszać się włoska „Błyskawica” to 320 km/h.

Luksusowy GranTurismo został w 100% wyprodukowany we  Włoszech i uosabia „włoskie, luksusowe osiągi” – koncepcję typową dla wszystkich modeli Maserati. Projekt w szerokim zakresie wykorzystuje lekkie materiały, takie jak aluminium i magnez, wraz z wysokowydajną stalą.

Nowoczesna kabina GranTurismo jest wyposażona w innowacyjny system multimedialny Maserati Intelligent Assistant (MIA), najnowsze funkcje informacyjno-rozrywkowe oraz komfortowy ekran dotykowy, który łączy główne funkcje w zintegrowany interfejs. Wszystkie systemy można obsługiwać również z pomocą asystenta głosowego, po wywołaniu „Hej, Maserati".

Dla miłośników samochodów spalinowych Maserati zapewnia „wszechstronne wrażenia dźwiękowe 3D”. Oznacza to, że kierowca będzie mógł delektować się rykiem silnika charakterystycznym dla sportowych samochodów – nawet w nowym elektryku.

Model Folgore pojawi się na drogach w 2023 roku. Nowy GranTurismo będzie dostępny również w dwóch wersjach z silnikiem spalinowym V6 Nettuno – Modena o mocy 490 KM i Trofeo o mocy 550 KM.

Zobacz też: Ghibli i Quattroporte zmieniają się w supersedany Maserati w nowej kolekcji Trofeo;
Pierwszy elektryczny Bentley osiągnie zawrotną prędkość. Producent zdradza nowe szczegóły.

m.k., fot. www.maserati.com