Kindle Scribe – nowy czytnik e-booków dla miłośników czytania i… pisania

Kindle Scribe – nowy czytnik e-booków dla miłośników czytania i... pisania

Od teraz użytkownicy nowego Kindle’a z rysikiem mają niemal nieograniczone możliwości dodawania odręcznych notatek do książek i dokumentów podczas czytania. Kindle Scribe, który pełni funkcje czytnika i cyfrowego notatnika, powstał z myślą o tych, którzy kochają nie tylko czytać, ale i pisać.

– Od lat noszę ze sobą Kindle i żółty notes. Teraz wszystko, czego potrzebuję do czytania i pisania, jest w jednym miejscu – powiedział David Limp, starszy wiceprezes ds. urządzeń i usług w Amazon.

Kindle Scribe to czytnik e-booków wyposażony w pierwszy na świecie 10,2-calowy, antyrefleksyjny, regulowany wyświetlacz z przednim podświetleniem 300 ppi. Urządzenie dostosowuje się do otoczenia, aby zapewnić optymalne wrażenia zarówno podczas lektury w dzień, jak i w nocy. Czytnik ma niespełna 6 milimetrów grubości i waży jedynie 433 g, dzięki czemu sprawdzi się na co dzień oraz w podróży.

Urządzenie może służyć również jako cyfrowy pamiętnik, dziennik czy miejsce do tworzenia listy zakupów.

Użytkownicy Kindle Scribe mogą wysyłać dokumenty z telefonu lub komputera bezpośrednio do programu Scribe, oznaczać pliki PDF i dodawać „karteczki samoprzylepne” do dokumentów. Co więcej będzie można wysyłać dokumenty do Kindle Scribe bezpośrednio z programu Microsoft Word.

Jak zapewnia Amazon, właściciele nowego Kindle’a nawet przez wiele tygodni nie będą musieli zaprzątać sobie głowy myśleniem o ładowaniu tego wytrzymałego urządzenia.

Czytnik będzie dostępny w trzech wersjach: pojemności 16 GB, 32 GB i 64 GB. Do wyboru będą także dwa rodzaje rysika – podstawowy i premium, który posiada gumkę na drugim końcu i przycisk „skrót”.

Kindle Scribe z dołączonym rysikiem zadebiutuje w okresie przedświątecznym i będzie dostępny na całym świecie w cenie od 339 dolarów. Klienci ze Stanów Zjednoczonych uzyskają dostęp do szerokiego wyboru ponad 3 milionów e-booków z bezpłatną, czteromiesięczną subskrypcją Kindle Unlimited.

Zobacz też: Amazon prezentuje wodoodporny czytnik Kindle Paperwhite 4;
Beosound Emerge – nowe głośniki Bang & Olufsen, które wyglądają, jak… książka.

m.k., fot. www.aboutamazon.com/news