Amazon prezentuje nowy, wodoodporny czytnik Kindle Paperwhite 4

Amazon prezentuje nowy, wodoodporny czytnik Kindle Paperwhite 4

Amazon pokazał właśnie odświeżoną wersję czytnika e-bookówKindle Paperwhite, który nie dość, że jest wodoodporny, to jako pierwszy z rodziny tych urządzeń wyposażony jest w Bluetooth. Oznacza to, że użytkownicy mogą słuchać nagrań za pomocą głośników lub słuchawek bezprzewodowych, co zdecydowanie wpłynie na wygodę użytkowania. 

Najnowszy Paperwhite 4 wyposażony jest w 6-calowy ekran dotykowy E Ink Carta HD o rozdzielczości 1430 × 1080 i 300 PPI. Wodoodporność ekranu potwierdzona jest certyfikatem IPX8. Bez obaw możemy zatem zabrać nowego Kindla na plażę czy do wanny. Nie straszna mu też rozlana herbata czy kawa.

Urządzenie ma podświetlany wyświetlacz pięcioma diodami LED (dla porównania Kindle Paperwhite 3 ma tylko cztery diody LED). Taki system oświetlenia służy przede wszystkim do czytania w ciemności, a Amazon twierdzi, że dodatkowa dioda LED zapewnia bardziej jednorodne światło rzucane na ekran.

We wnętrzu urządzenia znajduje się procesor Freescale 6SLL Cortex-A9 @ 800M / 1GHz i 512MB LPDDR3 pamięci RAM. W ofercie będą modele z dwiema pojemnościami pamięci. Pierwsza z nich to 8 GB, czyli dwa razy tyle, co Kindle Paperwhite 3, a druga to 32 GB - idealna dla osób posiadających dużą kolekcję komiksów lub plików PDF.

Paperwhite 4 jest najcieńszym i najlżejszym czytnikiem Kindle, mającym 8,18 mm grubości i ważącym 182 g - to mniej niż waga wielu książek w miękkiej oprawie. Amazon całkowicie zmienił także wygląd ekranu głównego. Jest teraz bardziej intuicyjny, pozwala na znalezienie następnego e-booka do czytania na podstawie historii, proponując także książki, które można bezpłatnie czytać przez Kindle Unlimited lub Prime Reading. Można także monitorować swoje osiągnięcia w czytaniu, takie jak liczba dni w ubiegłym miesiącu, które spędziliśmy z elektroniczną książką. Użytkownicy mogą teraz zapisać ustawienia czytania bezpośrednio z menu ustawień. Obejmuje to typ czcionki, poziom pogrubienia i ustawienia orientacji.

Kindle Paperwhite 4 z pamięcią 8 GB kosztuje 129 dolarów, a za 32 GB trzeba zapłacić 159 dolarów.

źródło: The Verge

sznyt tygodnia

najnowsze