adidas wypuszcza słuchawki nauszne zasilane światłem

adidas wypuszcza słuchawki nauszne zasilane światłem

Po raz pierwszy w ofercie sportowej marki znalazły się bezprzewodowe słuchawki nauszne. adidas RPT-02 SOL nie wymagają podłączania do prądu – ładują się, przekształcając dowolne źródło światła w energię.

adidas podjął współpracę ze sztokholmską firmą Zound Industries, aby stworzyć słuchawki, które sprawdzą się podczas najbardziej wymagających treningów. Na pałąku słuchawek adidas RPT-02 SOL zostały umieszczone małe panele słoneczne Exeger Powerfoyle, które czerpią energię zarówno ze światła naturalnego, jak i ze sztucznego oświetlenia.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu słuchawki zapewniają nieprzerwany dostęp do ulubionej muzyki aż do 80 godzin. W razie potrzeby urządzenie można również naładować za pomocą kabla USB typu C.

Słuchawki są wyposażone we wskaźnik, który pomaga znaleźć najlepsze światło do ładowania, a także w elementy sterujące do zmiany utworów i regulacji głośności.

Urządzenie zostało wykonane w 87% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Z kolei wewnętrzny pałąk i poduszki nauszne zostały pokryte miękkimi elementami, które po intensywnym treningu można zdjąć i wyprać. Materiały z certyfikatem IPX4 są odporne na deszcz i pot, dzięki czemu słuchawki poradzą sobie nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Słuchawki nauszne adidas RPT-02 SOL trafią do sprzedaży 23 sierpnia w cenie 229 dolarów.

Zobacz też: Dyson wypuszcza nauszne słuchawki, które pełnią funkcję oczyszczacza powietrza

m.k., fot. adidasheadphones.com