Dyson wypuszcza nauszne słuchawki, które pełnią funkcję oczyszczacza powietrza

Dyson wypuszcza nauszne słuchawki, które pełnią funkcję oczyszczacza powietrza

Dyson stworzył swoje pierwsze urządzenie do noszenia, które pokonuje miejski hałas, a jednocześnie zwalcza zanieczyszczenia w powietrzu.

Dyson Zone to kolejne oryginalne połączenie dwóch różnych gadżetów, tworzące urządzenie „2 w 1”. Niedawno pisaliśmy o połączeniu przez IKEA lampy ogrodowej z głośnikiem Bluetooth, a tym razem przedstawiamy nauszne słuchawki, które dają dostęp do czystego powietrza powietrze.

W odpowiedzi na rosnący problem globalnego zanieczyszczenia powietrza marka Dyson stworzyła mobilny, cichy i nadający się do noszenia oczyszczacz, który można nosić ze sobą niemal wszędzie.

Prace nad urządzeniem rozpoczęły się już 6 lat temu. Firma szukała wygodnego i mobilnego rozwiązania, więc rozpatrywano urządzenia noszone na ramionach lub zakładane na szyję. Początkowo oczyszczacz przypominał swoim kształtem fajkę połączoną z plecakiem, jednak po opracowaniu 500 różnych prototypów, Dyson zdecydował się wydać nauszne słuchawki, które są bezpieczne i mogą być osadzone blisko twarzy.

Dyson Zone blokuje alergeny, zanieczyszczenia i inne szkodliwe cząstki, zapewniając dopływ świeżego powietrza dzięki zastosowaniu wysokowydajnych dwuwarstwowych filtrów i dwóch zminiaturyzowanych pomp powietrznych. Bezkontaktowy wizjer działa jako pośrednik, kierując czyste powietrze do nosa i ust zamiast do otoczenia. Forma słuchawek pomaga również zapewniać wciągający dźwięk i wyciszać miejskie hałasy dzięki zaawansowanej aktywnej redukcji szumów.

Pierwsze słuchawki oczyszczające powietrze marki Dyson pojawią się w sklepach na całym świecie jesienią 2022 roku.

m.k., fot. dyson.co.uk

sznyt tygodnia

najnowsze