Nowa odsłona adidas City Series oddaje hołd stolicy Polski. Do sprzedaży trafiły buty Warszawa SPZL

Nowa odsłona adidas City Series oddaje hołd stolicy Polski. Do sprzedaży trafiły buty Warszawa SPZL

Z początkiem sierpnia adidas zaprezentował kolekcję Lato’22, w której pojawiła się para butów będąca kontynuacją słynnej serii City. Tym razem sportowa marka postanowiła wyróżnić stolicę Polski, tworząc model adidas Warszawa SPZL.

Buty z serii adidas City są poświęcone różnym europejskim miastom. Każdy z modeli wyróżnia się odmiennym stylem i kolorystyką, nawiązując do barw danego miejsca na mapie Europy.

Pierwsza polska odsłona City Series prezentuje bordową zamszową cholewkę, która kontrastuje z trzema jasnożółtymi paskami z syntetycznej skóry. Tuż obok pasków znajduje się również złoty napis „WARSZAWA”. Gumowa podeszwa jest utrzymana w głębokim odcieniu granatu. Kluczową różnicą między warszawską parą a innymi butami z serii jest dodatkowa nakładka na palce.

Za projekt obuwia jest odpowiedzialny Gary Aspden, który od 2013 roku tworzy serię City. Jak twierdzi projektant, Warszawa SPZL to „zupełnie nowa hybryda” inspirowana zarówno archiwalnymi sylwetkami adidas, jak i jego osobistym archiwum.

– Znaleźliśmy paletę kolorów nawiązującą do architektury Warszawy i zdecydowaliśmy się rozjaśnić te kolory. To, co było w kolorze kremowym, zmieniliśmy w jaśniejszą żółć, a ceglastą czerwień dachów – w znacznie głębszą czerwień. Chcieliśmy, aby buty miały silną i charakterystyczną tożsamość, więc uznaliśmy, że kolory muszą być odważne – wyjaśnia Gary Aspden.

adidas Originals x SPEZIAL Warszawa trafiły do sprzedaży we wtorek 9 sierpnia za pośrednictwem sklepu Warsaw Sneaker Store. Buty będzie można kupić również od 12 sierpnia w aplikacji adidas Confirmed w cenie 449 zł.

Zobacz też: Swarovski i adidas łączą siły, tworząc limitowaną kolekcję Predator Edge Crystal.

m.k., fot. www.adidas.pl/warszawa-spzl-shoes