Jaeger-LeCoultre prezentuje Atmos Infinite – zegar “napędzany powietrzem”

Jaeger-LeCoultre prezentuje Atmos Infinite – zegar "napędzany powietrzem”

Atmos Infinite Calibre 570 to elegancki, minimalistyczny zegar, zamknięty pod szklaną kopułą, która pod każdym kątem zapewnia nieograniczony widok na zdumiewające szczegóły.

Mechanizm został osadzony na szklanych wspornikach zaprojektowanych tak, aby były praktycznie niewidoczne. Dzięki temu elementy sprawiają wrażenie unoszenia się w powietrzu. A to wszystko zamknięte pod szklanym kloszem o średnicy 21,5 cm oraz wysokości 25,3 cm.

Dwanaście znaczników godzin oraz srebrna podstawka kontrastują z głęboką czernią lakierowanej tarczy. Na metalowym pierścieniu zewnętrznym znaczniki minut zostały oznaczone małymi wciętymi kropkami.

Pierwowzorem Atmosa jest zegar zaprojektowany w 1928 roku przez Jeana-Leona Reuttera. Mechanizm, działając niezależnie od interwencji człowieka, nieskończenie czerpie energię z małych zmian temperatury otaczającego powietrza. Projekt ten przez lata udoskonalano, a z czasem Atmos stał się dumą Szwajcarii.

Szczelnie zamknięta kapsuła wypełniona specjalną mieszanka gazów i połączona z napędową sprężyną potrzebuje jedynie zmiany temperatury o jeden stopień, aby „nakręcać” mechanizm. W ten sposób zegar stale zyskuje rezerwę chodu.

Zobacz też: Rolex prezentuje najnowszą kolekcję zegarków na 2022 rok

m.k., fot. jaeger-lecoultre.com