Rolex prezentuje najnowszą kolekcję zegarków na 2022 rok

Rolex prezentuje najnowszą kolekcję zegarków na 2022 rok

Rolex zaprezentował najnowszą kolekcję swoich zegarków podczas Watches & Wonders 2022 w Genewie – międzynarodowych targów branży zegarków i biżuterii.

Na czele kolekcji zegarków Rolex na 2022 rok stoi GMT-Master z oryginalną, zielono-czarną kombinacją kolorów. Zegarek stworzony w 1955 roku z myślą o powietrznych przygodach, towarzyszył niektórym z największych momentów w historii lotnictwa.

Jak podkreśla Rolex – Day-Date wykonany wyłącznie z metali szlachetnych zawsze uosabiał prestiż i innowacyjność. To pierwszy zegarek na rękę, który na lśniącej tarczy, oprócz godziny pokazuje także datę i dzień tygodnia. Nowy model Day-Date 40 został wykończony karbowaną ramką wykonaną z najszlachetniejszego z metali – platyny. Zegarek odzwierciedla jeden z kluczowych ideałów marki: opanowanie trudnych materiałów w celu osiągnięcia lepszych postępów.

W nowej kolekcji znalazł się także Yacht-Master 42 – po raz pierwszy dostępny w odcieniach żółtego złota. Ten żeglarski zegarek z 18-karatowego stopu złota, wyposażony w bransoletę Oysterflex, jest niezrównanym sojusznikiem na otwartym morzu.

Rolex wprowadził odrobinę koloru do nowego Datejust 31 z błyszczącą tarczą pełną motywów kwiatowych. Zegarek dostępny jest w trzech kolorach: srebrnym, oliwkowej zieleni oraz błękicie azzurro. Tekstura jest dodatkowo podkreślona diamentami o różnej wielkości, które przywodzą na myśl krople rosy na płatkach kwiatów.

W kolekcji znalazły się także nowe modele Datejust, Day-Date i Lady Datejust dostępne w rozmiarach 28 mm, 31 mm, 36 mm, 40 mm i 41 mm. Zegarki zostały wykonane z rozmaitych materiałów począwszy od stali Oystersteel po platynę, żółte i białe złoto oraz złoto Everose. Najbardziej luksusowe modele zostały dodatkowo ozdobione diamentami.

– W swoim nieustannym dążeniu do doskonałości, Rolex stale poprawia estetykę i technologie swoich emblematycznych zegarków. Są zaproszeniem do przekraczania granic, do sięgania coraz wyżej. Z, jak zawsze, tą samą obietnicą wyjątkowej jakości dzięki pełnemu, wewnętrznemu mistrzostwu firmy w dziedzinie zegarmistrzostwa – podsumowuje Rolex.

fot.: Rolex

Zobacz też: Rolex Marlona Brando wystawiony na aukcję. Posiada grawerunek nawiązujący do ,,Ojca Chrzestnego”Rolex wypuszcza wyczekiwany przez kolekcjonerów model GMT Master II Pepsi.

m.k., fot. YouTube.com/Rolex

sznyt tygodnia

najnowsze