Bulgari wypuszcza najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie

Bulgari wypuszcza najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie

Kolekcja zegarków Bulgari Octo powiększa się o nowy, rekordowy model – Octo Finissimo Ultra. Ten najcieńszy mechaniczny zegarek na świecie ma grubość zaledwie 1,8 mm, odpowiadając wymiarom karty kredytowej.

Wcześniej tytuł najcieńszego zegarka mechanicznego nosił Piaget Altiplano Ultimate Concept o grubości 2,0 mm. Miejsce rekordzisty z 2018 roku zajął właśnie najnowszy model Bulgari. Octo Finissimo Ultra to zegarek, który powstał z okazji 10-lecia kultowej kolekcji. Ani okrągłe, ani kwadratowe – Octo to zegarki łączące odważny design z funkcjonalną estetyką.

Firma Bulgari pracowała przez ostanie kilka lat nad stworzeniem ultracienkiego zegarka ze 170-elementowym ręcznie nakręcanym mechanizmem zamkniętym w 40-milimetrowej kopercie wykonanej z piaskowanego tytanu. Ze względu na to, jak bardzo cienki jest najnowszy zegarek Bulgari, nie zawiera on klasycznej koronki do regulacji czasu. Zamiast tego został wyposażony w dwa pokrętła – jedno do nakręcania, a drugie do ustawiania czasu. Aby uwydatnić złożoność projektu, godziny, minuty i sekundy są wyświetlane w trzech sub-tarczach obok widocznych kół zębatych i trybików.

Co więcej, na każdym z zegarków został wygrawerowany unikalny kod QR umożliwiający dostęp do ekskluzywnego NFT.

– Wyzwanie związane z tym ósmym rekordem było najtrudniejsze do pokonania, ponieważ musieliśmy złamać zasady nie tylko w zakresie projektowania mechanizmów, ale także koperty, bransoletki i składanego zapięcia – wyjaśnił Fabrizio Buonamassa Stigliani, dyrektor wykonawczy ds. tworzenia produktów w Bulgari.

Do sprzedaży trafi tylko 10 sztuk zegarków, każda w cenie 400 tys. euro i będzie to ostatnia odsłona serii Octo Finissimo World Record, co czyni ją jeszcze bardziej pożądaną dla kolekcjonerów.

Zobacz też: Bulgari uchwyciło ducha Nowego Jorku w kapsułowej kolekcji biżuteriiMaserati i Bulgari łączą siły, by zaprezentować przepiękny zegarek w wersji eleganckiej i sportowej.

m.k., fot. bulgari.com

sznyt tygodnia

najnowsze